Z meczu na mecz jest lepiej

MUKS Zielonka przed ostatnimi kolejkami unihokejowej Ekstraligi zajmuje pewne drugie miejsce w swojej grupie. Przed nimi mecze z niepokonaną do tej pory KS Blast Szarotka Nowy Targ. Nastroje przed tym meczem są w Zielonce bardzo dobre.Na początku rozgrywek trener zespołu MUKS Zielonka, Robert Deska zapowiadał, że ma ambicje w tym sezonie sięgnąć, wraz ze swoimi podopiecznymi, po brązowy medal w rozgrywkach unihokejowej Ekstraligi.
Jak na razie zielonkowianie są na najlepszej drodze do zrealizowania tego celu. Tuż przed końcem rundy wstępnej zajmują drugie miejsce. W dotychczasowych 10 meczach przegrali jedynie trzy spotkania. Liderem w grupie jest Szarotka Nowy Targ, która jeszcze nie przegrała w tym sezonie .
Dobre drugie miejsce w grupie nie jest gwarantem łatwej przeprawy przez początek drugiej części rozgrywek play-off. – Jeśli chodzi o naszą grupę, to już teraz jest wszystko jasne. Szarotka wyjdzie z pierwszego miejsca, a my z drugiego. Jednak w grupie B sytuacja jest wciąż niejasna. Tak naprawdę dopiero po ostatniej rundzie, 13-14 lutego, dowiemy się z kim nam przyjdzie grać w play-offach ? tak o sytuacji w bieżącym sezonie wypowiada się Robert Deska.
Mimo tego, że w grupie A sytuacja jest jasna, MUKS nie zamierza odpuszczać ostatnich spotkań. W ostatni weekend ferii, zielonkowska drużyna na własnym stadionie rozegra dwa mecze z Szarotką. W Nowym Targu przegrali, choć w jednym meczu byli bliscy wygranej. Teraz mają przewagę własnego boiska.
– Z meczu na mecz jest coraz lepiej i nastroje w zespole przed tym spotkaniem są bardzo dobre. Szczerze powiedziawszy teraz nastawiamy się głównie na ten mecz. Nie oszukujmy się, Szarotka jest najlepszą drużyną w rozgrywkach i prowadzenie z nimi otwartej gry byłoby po prostu samobójstwem. Dlatego na treningach ćwiczymy głównie ustawienia defensywne, przygotowujemy nowe warianty gry na ten mecz. Zobaczymy jak wyjdzie… Damy z siebie wszystko i jeśli jeszcze do tego szczęście dopomoże, to wygramy ? mówi trener.
Pomimo tego, że są to mecze o prestiż, bo nawet ewentualne dwie wygrane drużyny z Zielonki nic nie zmienią w tabeli, to i tak są ogromnie ważne. Wygrana z Nowym Targiem pozwoliłaby MUKS-owi wyjść do meczów w play-offach z większą pewnością swoich możliwości. Pokonanie bezapelacyjnych liderów na pewno podniosłoby morale zespołu. Dobrze radzą sobie również inne drużyny prowadzone przez Roberta Deskę. Zarówno juniorzy, jak i juniorzy młodsi zajmują pozycje liderów w swoich grupach.

Rafał Skonieczny