Z ważnymi gośćmi o planach, zmianach i perspektywach Kobyłki

W minionym tygodniu Kobyłkę odwiedziły dwie ważne osoby – Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej, Agata Duda oraz Poseł na Sejm RP Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy Andrzej Rozenek. Z gośćmi spotkała się Burmistrz Kobyłki, Edyta Zbieć. Rozmawiano o problemach miasta i sposobach ich rozwiązania oraz o potencjale i perspektywach jakie ma Kobyłka.

Pierwsza Dama przyjechała do Kobyłki, żeby spotkać się z dziećmi i młodzieżą z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.  Inicjatorem zaproszenia był radny Zbigniew Kropiewnicki. Pomysł powstał w czasie przygotowań do ?Narodowego Czytania? w Kobyłce – powszechnie wiadomo bowiem, że Para Prezydencka propaguje bogactwo polskiej literatury poprzez angażowanie się w ten projekt. W tym roku również Kobyłka w niezwykły sposób uczciła kolejną edycję programu – przygotowując audiobooka z nowelami, które czytały osoby wyłonione w konkursie – trzy z nich były niewidome i czytały lektury korzystając z języka Braille?a. Taki prezent, czyli nagrany audiobook Burmistrz Edyta Zbieć wręczyła Pierwszej Damie.
A dlaczego właśnie Szkoła nr 2 w Kobyłce? Rozwiązanie jest proste – młodzież z tej szkoły odwiedziła wiosną Pałac Prezydencki i już podczas tej wizyty zapraszała Pierwszą Damę do Kobyłki. Podczas spotkania, w którym uczestniczył również Wiceburmistrz Grzegorz Świętorecki, przedstawiono plany rozwoju Kobyłki, mocne strony miasta, opowiedziano o sposobach rozwiązywania trudniejszych sytuacji i zachodzących w Kobyłce zmianach. Rozmawiano również o edukacji w mieście.
Poseł Andrzej Rozenek z kolei odwiedził Kobyłkę, żeby spotkać się z Burmistrz Edytą Zbieć. Od jakiegoś czasu w mediach społecznościowych widać relacje ze spotkań Posła z samorządowcami. Władze miasta mają jednak nadzieję, że nie było to ostanie spotkanie – Andrzej Rozenek był zainteresowany wieloma sprawami związanymi z Kobyłką. Rozmawiano między innymi o budowie nowej szkoły (ten temat również został poruszony podczas spotkania z Agatą Dudą), o innych planach inwestycyjnych, problemach, z jakimi zmaga się Kobyłka (choćby jeśli chodzi o gospodarkę odpadami) i perspektywach Miasta. Posłowi towarzyszyła Sylwia Buźniak, przedstawicielka Lewicy, a zarazem mieszkanka Kobyłki.
Oprac. red

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.