Policjanci zostali wezwani do domu, w którym miało dojść do awantury. Na miejscu okazało się, że 28-latek zaatakował piłą spalinową 45-latka, powodując u niego obrażenia ręki. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kilka dni temu oficer dyżurny nowodworskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o pilną interwencję w jednej z miejscowości w gminie Czosnów. Ze wstępnych informacji wynikało, że pomiędzy dwoma zamieszkującymi na tej samej posesji mężczyznami doszło do awantury. Młodszy z nich, w pewnym momencie uruchomił piłę spalinową i ruszył na 45-latka.
Policjanci w pobliżu domu zauważyli starszego z mężczyzn z zakrwawioną ręką. Natychmiast wezwali karetkę pogotowia i udzielili 45-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie okazało się, że doznał obrażeń w postaci rany łokcia i przedramienia prawej ręki, które naruszyły czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni.
28-letni agresor został zatrzymany. W chwili zdarzenia w wydychanym powietrzu miał blisko 2,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnej celi.
Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zarzut spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu i skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu.
Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratora. Najbliższe trzy miesiące 28-latek spędzi w areszcie śledczym. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Źródło: KPP w Nowym Dworze Mazowieckim
Fot: pixabay.com
Więcej wiadomości z Mazowsza
Alarm w lesie pod Zielonką. Strażacy z OSP Ząbki przeczesywali teren w poszukiwaniu ognia
Pożar w gęstej zabudowie. Sekundy decydowały o rozprzestrzenieniu ognia
Brawura nastolatków na drogach. 15-latek uciekał motocyklem przed policją
Zderzenie ciężarówki z osobówką. Auto wylądowało w rowie.
Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę! 74-latek miał 2,4 promila
Domowa plantacja konopi pod Grodziskiem. 45-latek zatrzymany z narkotykami
Popisy za kierownicą skończyły się mandatem. 19-latek stracił prawo jazdy
Nie zatrzymał się policyjnej kontroli, ponieważ kierował po alkoholu i bez uprawnień
2 promile, pościg i dzieci na pokładzie. Kierowca Porsche słono zapłaci za brawurę.
Narkotyki z ulicy Brzeskiej nie trafią do sprzedaży
Dwie tragedie na drogach. Nie żyją nastolatkowie – dramatyczne ustalenia prokuratury
Tragedia na DW-563 – nie żyje 57-letni rowerzysta
Ukradł auto, rozbił je i był pijany – nocny rajd 23-latka zakończony zatrzymaniem
Tragedia na DK57 – dwóch młodych mężczyzn zginęło na miejscu
