W Ząbkach dbają o zdrowie kobiet

4

Panie borykające się z bólami kręgosłupa z pewnością uzyskały szereg cennych porad podczas odbywających się w Ząbkach bezpłatnych warsztatów zatytułowanych „Fakty i mity na temat „Kobiecych problemów” a jeśli już fakty – to co z nimi zrobić?”. Wydarzenie objął patronatem Robert Perkowski, burmistrz miasta Ząbki.

Spotkanie, które odbyło się w środę, 15 listopada, w sali wykładowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach, poprowadziły Karolina Talaga, instruktorka metod nieoperacyjnego leczenia schorzenia nietrzymania moczu i zarazem jedna z zaledwie kilku specjalistów leczących nieoperacyjnie w Polsce oraz Joanna Badach, rehabilitantka z Gabinetu HOLIS w Warszawie.
Podczas wykładu omówione zostały m.in. takie zagadnienia jak przygotowanie do porodu przez rehabilitanta, niwelowanie długofalowych skutków porodu, dbałość o prawidłową postawę oraz profilaktyka przeciwbólowa kręgosłupa „świeżo upieczonej” mamy.
Niezwykle interesującymi okazały się dla uczestniczek spotkania fragmenty dotyczące choroby cywilizacyjnej XXI wieku – inkontynencji czyli nietrzymania moczu oraz przyczyn i profilaktyki bólów kręgosłupa. Podczas warsztatów uczestniczki zostały także poinstruowane w jaki sposób zapobiegać przeciążeniom kręgosłupa.
Bardzo przydatne w życiu codziennym zajęcia miały zarazem uświadomić uczestniczącym w nim paniom, co tak naprawdę może odpowiadać za gorsze samopoczucie i jak sobie z tym radzić.
Terapeutki zapowiedziały, że chętnie jeszcze wrócą do Ząbek, np. w okolicy Dnia Kobiet, co zapewne zainteresuje panie, którym nie udało się dotrzeć na spotkanie.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.