Ząbki – 52. nauczycieli odebrało akty nadania awansu zawodowego

Ząbki - 52. nauczycieli odebrało akty nadania awansu zawodowego

Uroczystość wręczenia Aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela na stopień nauczyciela mianowanego odbyła się 29 sierpnia 2023 r. w Urzędzie Miasta Ząbki.

Do Urzędu Miasta Ząbki wpłynęły 52 wnioski o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego od nauczycieli zatrudnionych w publicznych przedszkolach i szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Ząbki. Wnioski wraz z dołączoną dokumentacją spełniały wymogi formalne zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. Nauczyciele ubiegający się o awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego przystąpili zgodnie z wymaganą procedurą do egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną powołaną Zarządzeniem Burmistrza Miasta Ząbki i zdali egzamin.

Akty wręczała Pani Małgorzata Zyśk- Burmistrz Miasta Ząbki, natomiast w uroczystości wręczenia udział wzięli także Pani Ewa Wiśniewska- Kierownik Referatu Oświaty i Polityki Społecznej, Pani Agnieszka Piskorek- Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1, Pani Irena Małyszczuk- Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2, Pani Ewa Kacprzak- Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3, Pani Ewa Szymczak- Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4, Pani Dorota Bisialska- Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5, Pani Grażyna Świeżak- Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1, Pani Beata Krajewska- Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 2 oraz Pani Jolanta Salak- Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 3.

Pani Małgorzata Zyśk powitała bardzo serdecznie wszystkich przybyłych na uroczystość gości, podziękowała nauczycielom za pracę dydaktyczno-wychowawczą, pogratulowała zdanego egzaminu i wręczyła Akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela na stopień nauczyciela mianowanego nauczycielom zatrudnionym w placówkach oświatowych prowadzonych przez Miasto Ząbki.

Awans otrzymało sześciu nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 1: Pani Bożena Malec, Pani Katarzyna Milewska, Pani Karolina Sienkiewicz, Pani Adrianna Michalska, Pani Teresa Oleksiak i Pani Marta Gerszberg-Grudzińska, czterech nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 2: Pani Paulina Szymczak, Pan Michał Drużba, Pani Barbara Niedziałkowski i Pani Joanna Rogulska, dwunastu nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 3: Pani Justyna Kostrzewska, Pan Wiesław Moszczyński, Pani Olga Szałucho, Pani Agata Cieślikowska, Pan Bartłomiej Derbis, Pani Monika Mierzejewska, Pan Wojciech Dębiec, Pani Izabela Dobrowolska, Pani Joanna Foremna, Pani Małgorzata Jeż, Pani Edyta Ołtarzewska i ks. Przemysław Matuszewski, sześciu nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 4: Pani Anna Chrzanowska, Pan Marek Piłka, Pani Kamila Kościanek, Pani Karolina Ryszawa, Pani Aneta Sawicka i Pani Jolanta Woźnicka, trzech nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 5: Pani Katarzyna Zbiciak, Pani Katarzyna Pałaś i Pani Anna Żmijewska, dziesięciu nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 6: Pani Justyna Skłodowska, Pani Anna Fotyniuk, Pani Anna Kazanowska, Pani Milena Krubińska, Pani Beata Piotrowska, Pani Katarzyna Podsiadłowska, Pani Marta Wasilewska, Pan Marek Chechłowski, Pani Katarzyna Dzieciątko i Pani Ewelina Malesa, czterech nauczycieli Publicznego Przedszkola Nr 1: Pani Anna Rajewska, Pani Edyta Lipiec, Pani Alicja Kirmuć i Pani Anna Wdzieńkowska, jeden nauczyciel Publicznego Przedszkola Nr 2 Pani Dominika Pasek i sześciu nauczycieli Publicznego Przedszkola Nr 3: Pani Renata Zimin, Pani Olga Banaszkiewicz, Pani Tatiana Paciorek, Pani Daria Lech-Wróblewska, Pani Klaudia Kursa i Pani Małgorzata Przegalińska.

Podczas uroczystości nauczyciele złożyli ślubowanie według następującej roty:
„Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”, zgodnie z art.15 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r.- Karta Nauczyciela, potwierdzając podpisem na Akcie ślubowania jego złożenie.

Po uroczystym wręczeniu Aktu nadania stopnia nauczyciela mianowanego i ślubowaniu, Burmistrz Miasta Ząbki raz jeszcze pogratulowała nauczycielom uzyskania stopnia awansu zawodowego, życząc sukcesów zawodowych, radości z wykonywania zawodu nauczyciela i powodzenia w życiu osobistym oraz zaprosiła wszystkich zebranych na mały poczęstunek.

Referat Oświaty i Polityki Społecznej

UM Ząbki

Więcej informacji z Ząbek

Ząbki - Przebudowa ul. Łąkowej już wkrótce

Ząbki – Przebudowa ul. Łąkowej już wkrótce

W dniu 18.06.2026 r. została podpisana umowa na przebudowę ul. Łąkowej na odcinku od ul. Klamrowej do ul. Nowej. Więcej informacji z Ząbek [...]
0 komentarzy
Tablica poświęcona „Ince” odsłonięta w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkach

Tablica poświęcona „Ince” odsłonięta w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkach

16 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Ząbkach odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej  i nadania placówce imienia [...]
0 komentarzy
Ząbki - Dzień Otwarty w Miejskim Żłobku „Ząbkowskie Promyki”

Ząbki – Dzień Otwarty w Miejskim Żłobku „Ząbkowskie Promyki”

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na Dzień Otwarty w Miejskim Żłobku „Ząbkowskie Promyki” – 21 czerwca br. w godzinach 14:00 – 17:00, [...]
0 komentarzy
Ząbki - Moje Mini Mistrzostwa 2026!

Ząbki – Moje Mini Mistrzostwa 2026!

W najbliższą sobotę – 20 czerwca, na terenie MOSiR Ząbki (ul. Słowackiego 21) odbędzie się wyjątkowe piłkarskie wydarzenie organizowane przez Akademię piłkarską AMP [...]
0 komentarzy
Oferta pracy w UM w Ząbkach

Oferta pracy w UM w Ząbkach

Burmistrz Miasta Ząbki ogłasza nabór na stanowisko w referacie Organizacyjno-Administracyjnym Szczegóły dotyczące stanowiska, wymagań oraz terminu składania dokumentów znajdziesz tutaj: https://bip.zabki.pl/burmistrz-miasta-zabki-oglasz… Więcej informacji [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.