Ząbki – komunikacja miejska wraca z wakacji

Ząbki - w niedziele 10 i 17 grudnia Ząbkobusy będą kursować wg. rozkładu sobotniego

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego zostało przywrócone częstsze kursowanie autobusów w dni robocze. W funkcjonowaniu Ząbkowskiej komunikacji Miejskiej Zostały wprowadzone również poniższe zmiany.

Objazd ul. Wolności i zawieszenie funkcjonowania  przystanku Wolności 03 na ul. Wolności.

Informujemy, że w związku z kolejnym etapem budowy kolektora kanalizacji deszczowej w ul. Wolności w najbliższych dniach zostanie wyłączona z ruchu południowa jezdnia ul. Wolności pod którą powstanie duży zbiornik retencyjny zbierający wody opadowe z Ząbek północnych, powstanie również przepompownia wody deszczowej. Ze względu na zakres prac i głębokie wykopyruch samochodowy w tym kursowanie autobusów musiw kierunku Ząbek musi zostać czasowo wstrzymany. O szczegółach i dokładnym terminie zamknięciaul. Wolności poinformujemy w oddzielnym komunikacie. Aby uniknąć wprowadzania zmian rozkładów co kilka dni, zamknięcie południowo-zachodniej ul. Wolności zostało uwzględnione w zmianach rozkładowych wprowadzanych na początku września.

Od dnia 2 września (sobota) zostaje zawieszone funkcjonowanie przystanku Wolności 03 na ul. Wolności. Wszystkie linie Ząbkowskiej Komunikacji Miejskiej jadące w kierunku Powstańców zostają skierowane na objazd ulicami: Radzymińską, Bystrą i Batorego. Przebieg tras linii autobusowych w kierunku ul Radzymińskiej i krańca CH Marki pozostaje bez zmian.

Od 2 września autobusy jadące z krańca CH Marki – linie Ząbki-1, Ząbki-2 i Ząbki-3 zamiast przejechać ul. Radzymińską na wprost i zatrzymać się na przystanku Wolności 03 („przy ZINO”) skręcą w prawo w ul. Radzymińską i zatrzymują się na przystanku Wolności 01 („przy OBI”). Kolejnymi przystankami na trasie objazdu wszystkich linii ząbkowskich będą: – przystanek Sosnkowskiego 02 na ul. Batorego oraz uruchamiany przystanek Hallera 03 na ul. Wolności (w zatoce przy wylocie ronda z ul. Batorego) dalszy przebieg tras objazdu poszczególnych linii wygląda następująco.

 • Ząbki-1 za przystankiem Hallera 03 autobus pojedzie na północ ul. Wolności aż do ul. Drewnickiej od przystanku Drewnicka 01 będzie realizował stałą trasę.
  Na ul. Wolności będzie zatrzymywał się na uruchomionym przystanku Piotra Skargi 02 (w zatoce na ul. Wolności za skrzyżowanie z ul. Piotra Skargi)
 • Ząbki-2 za przystankiem Hallera 03 na ul. Wolności autobus skręci w prawo w ul. 11 Listopadaod przystanku Tetmajera – powrót na stałą trasę
 • Ząbki-3 za przystankiem Hallera 03 autobus skręci w prawo w ul. 11 Listopada, zatrzyma się na przystanku Tetmajera, skręci w prawo w ul. Żeromskiego i od przystanku 11 Listopada 01 wraca na stałą trasę. Ze względu na czasowe skrócenie trasy, linia Ząbki-3 nie będzie obsługiwała przystanku Cmentarz Północny.

Przebieg tras autobusowychZąbki-1, 2 i 3 w kierunku krańca CH Marki nie ulega zmianie.

W związku z objazdem ul. Wolności wprowadza się następujące zmiany przystankowe:

 • zawieszenie funkcjonowanie przystanku Wolności 03 na ul. Wolności.
 • zmiana zasad funkcji przystanku Wolności 01 na ul. Radzymińskiej. Na czas funkcjonowania objazdu przystanek obsługuje autobusy Ząbki-1 i Ząbki-3 jadące w obu kierunkach oraz linii Ząbki-2 jadącą w kierunku Powstańców. Ponieważ przystanek Wolności 01 nadal pozostaje przedostatnim przystankiem na trasie linii Ząbki-1 i 3 prosimy o zwracanie uwagi przy wsiadaniu do autobusu, skąd autobus nadjechał czy z CH Marki, czy skręcił w lewo z ul Wolności i będzie kończył bieg na pętli CH Marki 02.
 • uruchomienie dla linii ząbkowskich przystanku Sosnkowskiego 02 (dotychczas wykorzystywanego wyłącznie przez linie 199 ZTM.
 • Uruchomienie przystanków Hallera 03 i Piotra Skargi 02 w istniejących zatokach zlokalizowanych po wschodniej stronie ul. Wolności – prosimy o usunięcie parkujących tam samochodów.
 • Likwidacja tymczasowego przystanku Narutowicza 91 na ul. Budkiewicza

Przywrócenie kursowania linii Ząbki-2/2M do Rembertowa. Zmiany rozkładów kole na lini siedleckiej.

Od 4 września zostaje wznowione kursowanie autobusów linii Ząbki-2 i wariantu Ząbki-2M do Rembertowa. Kursy zostały skoordynowane z rozkładem pociągów SKM S2 i S20 lub Kolei Mazowieckich R6 obowiązujący od 3 września. Niestety pomimo otwarcia średnicy podmiejskiej oferta kolei codzienne dojazdy z PKP Rembertów we wrześniu pozostaje nadal bardzo skromna. Od 3 września zostanie przywrócone kursowanie pociągów linii S2 przez podmiejską linię średnicową. Jednak z powodu modernizacji urządzeń sterowania ruchem kolejowym na linii siedleckiej, pociągi linii S2 i S20 będą kursowały z Lotniska Chopina (linia S2) lub Warszawy Wschodniej (linia S20) wyłącznie w skróconej relacji do i ze stacji Do 12 września będą wymieniane urządzenia sterowania ruchem kolejowym na stacji Sulejówek Miłosna. W związku z tym będzie kursować mniej pociągów KM, a pociągi SKM Warszawa pojadą w skróconej relacji do/z Warszawy Rembertów.

Od 4 września wprowadza się następujące zmiany przystankowe dla linii Ząbki-2/2M

 • Zawieszenie funkcjonowania dla linii Ząbkowskich przystanku Andersena 02 (nadal będzie funkcjonował dla linii nocnej N62).
 • Uruchomienie dla linii Ząbki-2/2M przystanku Andersena 01 z którego będą odjeżdżały w kierunku CH Marki lub Metra Trocka.
 • Przywrócenie dla linii Ząbki-2/2M funkcjonowania przystanków na terenie Rembertowa: Czwartaków 02, Paderewskiego 01, Szafarzy 01, Zawodowa 01, Rembertów Ratusz 01, Kordiana 01 i Żołnierska 01.

Mamy informację, z Zarządu Transportu Miejskiego, że ze względu na dużą skalę zmian rozkładowych wprowadzanych na sieci Warszawskiego Transportu Miejskiego od 4 września służby przystankowe ZTM są mocno obciążone i zlecenie umieszczenia rozkładów linii ząbkowskich w gablotach i na słupkach ZTM uruchomianych przystanków w Rembertowie, jak również na słupkach CH Marki 02 oraz Bystra 02 nastąpi z pewnym opóźnieniem. Pomimo możliwego braku rozkładów na przystankach w Rembertowie w dniu 4 i 5 września linia Ząbki-2/2M będzie kursować wydłużoną. Prosimy o korzystanie z rozkładów w systemie kiedyprzyjedzie.pl (na stronie www lub w aplikacji) lub z rozkładów w plikach pdf udostępnionych na stronie www.zabki.pl w zakładce komunikacja, wywieszonych w autobusach.

Najistotniejsze przy układaniu rozkład linii Ząbki-2/2M było zapewnienie możliwości przesiadek na i z pociągów w Rembertowie, ale o ile było to możliwe poprawiono również koordynację przesiadek z linią 143. Przesiadka w kierunku Warszawy na przystanku Rembertów Ratusz 01 ( z tego samego przystanku), przesiadka w kierunku Ząbek na zespole przystankowym Żołnierska na ul. Strażackiej. Trzeba wysiąść ze 143 na przystanku Żołnierska 02 i przejść na drugą stronę na przystanek Żołnierska 01 (na żądanie) i przesiąść się do autobusów linii Ząbki-2/2M (bezpłatnych dla posiadaczy ważnej karty Jestem z Ząbek”.

Linia 143komunikuje Rembertów z Pragą Południe, południowym Śródmieściem (Plac na Rozdrożu, ul. Marszałkowska, Metro Politechnika, GUS). Przegubowe autobusy linii 143 kursują trasą Łazienkowską i ul. Wawelską co 10 minut w godzinach szczytu. Podróż z jedną przesiadką może być ciekawą alternatywą na codzienne dojazdy dla mieszkańców południowych Ząbek, którzy chcą dotrzeć na pogranicze Śródmieścia i Mokotowa, zwłaszcza, że po otwarciu drugiej estakady na ul. Żołnierskiej punktualność i czas przejazdu linii 143 uległy poprawie. Linia 143 może być też alternatywą szybszy i punktualniejszy dojazd dla części pasażerów linii korzystających z linii 145. Obie linie mają wspólne przystanki na ul. Marsa i ul. Grochowskiej. Linia 143 tak samo jak 145 umożliwia dalsze przesiadki na pociągi na PKP Gocałek (linia Otwocka, np. S1 SKM Otwock – Pruszków), oraz na linie autobusowe obsługujące dzielnice Wawer, Wesoła i Pragę Południe.

Przewidujemy, że kolejna zmiana rozkładu linii ząbkowskich nastąpi jeszcze we wrześniu i będzie związana z przywróceniem możliwościi przejazdu autobusów ciągiem ulic Kwiatowa – Orla. Wtedy również skorygujemy rozkład Z2 aby uwzględnić zmiany na kolei.

Zmiany w funkcjonowaniu linii Warszawskiego Transportu Publicznego (ZTM)

W przypadku linii ZTM obsługujących Ząbki drobne zmiany wakacyjne dotyczyły linii kursujących ul. Radzymińską. Od 4 września (poniedziałek) przywrócone zostaje kursowanie linii 340, oraz wprowadzona korekta rozkładu linii 140.

Więcej na temat zmian od 4 września na liniach ZTM.

 

Więcej informacji z Ząbek

Ząbki - ruszyła przebudowa ulic Parkowej i Wesołej

Ząbki – ruszyła przebudowa ulic Parkowej i Wesołej

Firma AGBUD GROUP poinformowała, że od poniedziałku 22 lipca rozpoczęła prace związane z przebudową ulic Parkowej i Wesołej. Te działania są częścią projektu [...]
0 komentarzy
Aktywne lato w Ząbkach: sportowe emocje na wyciągnięcie ręki

Aktywne lato w Ząbkach: sportowe emocje na wyciągnięcie ręki

Burmistrz Małgorzata Zyśk zaprasza na zajęcia sportowe odbywające się w ramach programu. „Aktywna Szkoła”. To gwarancja niezapomnianych sportowych przeżyć dla dzieci i młodzieży [...]
0 komentarzy

6 Zlot Pojazdów Zabytkowych „ODJAZD”

15 czerwca 6 Zlot Pojazdów Zabytkowych „ODJAZD” zawitał do miasta Ząbki. Terenem wydarzenia był MOSIR Ząbki. W programie – 6 Zlot Pojazdów Zabytkowych [...]
0 komentarzy
Trwa remont ul. Budkiewicza w Ząbkach

Trwa remont ul. Budkiewicza w Ząbkach

Trwa remont drogi gminnej Budkiewicza. W tej chwili powierzchnia jest już pokryta warstwą wiążącą asfaltu. Jeszcze tylko warstwa ścieralna masy bitumicznej i droga [...]
0 komentarzy
Ząbki - Zrealizuj Bon Żłobkowy: złóż wniosek do 20 lipca!

Ząbki – Zrealizuj Bon Żłobkowy: złóż wniosek do 20 lipca!

Z inicjatywy Burmistrza Małgorzaty Zyśk, Rada Miasta Ząbki podjęła 29 listopada 2023 roku uchwałę Nr LXXX/806/2023, zmieniającą zasady Programu Karta Mieszkańca „Jestem z [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.