Ząbki – komunikacja publiczna wraca na Szwoleżerów i Maczka

Funkcjonowanie komunikacji w Ząbkach czasie długiego weekendu

W związku z zakończeniem prac przy wyniesionych skrzyżowania na ul. Szwoleżerów i Maczka od soboty 9 lipca zostanie na ulicach Szwoleżerów, Maczka i Kosynierów przywrócone funkcjonowanie komunikacji publicznej.

Linie 199 i 245 WTP wracają na stałe trasy

Dla linii 199 w dalszym ciągu obowiązuje objazd związany z przebudową skrzyżowania ulic Batorego i Wyspiańskiego.

Wznowieniu ulega funkcjonowanie przystanków:

  • KS. SKORUPKI 02
  • RÓŻANA 02
  • ZIELENIECKA 01 i 02
  • PUŁASKIEGO 01 i 02
  • MACZKA 03 i 04
  • KOSYNIERÓW 01
  • GAJOWA 01

Zlikwidowane (dla linii ZTM) zostają przystanki zastępcze:

  • MCS-BASEN 52
  • SOSNOWA 51
  • GAJOWA 52

 

Kursowanie linii 199 i 245 odbywać się będzie według zaktualizowanych rozkładów jazdy.

Korekta rozkładu i tras Ząbkobusów 1 i 3

Od soboty 9 lipca zmienią się trasy linii Ząbki-1 i Ząbki-3, do rozkładu wakacyjnego tych linii wprowadza się korektę na odcinku trasy pomiędzy przystankami MCS Basen, a Maczka 01 – dla pozostałych przystanków rozkład wakacyjny obowiązujący od 1 lipca pozostaje ważny  (nie będzie wymiany wszystkich tabliczek przystankowych).

Od soboty 9 lipca likwiduje się dla linii Ząbki-1 i Ząbki-3 objazd ulicami ks. Skorupki i drogą wojewódzką nr 631 oraz przywraca się funkcjonowanie przystanków: Sosnowa, Gajowa, Kosynierów, Maczka 03. Za przystankiem MCS Basen linia Ząbki-3 wraca na swoją podstawową trasę ulicami Sosnową, Gajową, Kosynierów, Maczka. Na przystanku Maczka 03 autobus Ząbki-3 będzie realizował wydłużony postój aby z przystanku Maczka 01 odjechać zgodnie z rozkładem obowiązującym od 1 lipca. Na dalszym przebiegu trasy nadal obowiązują objazdy związane zamknięciem ulic Skrajną i Batorego.

Linia Ząbki-1 do czasu „dużej” zmiany rozkładu będzie jeździła zmodyfikowaną trasą, za przystankiem MCS Basen pojedzie stałą trasą ulicami Sosnową, Gajową i Kosynierów, a następnie skręci w lewo w ul. Szwoleżerów, dalej ul. Żbikowskiego do ul. Powstańców .

Na trasie będzie zatrzymywać się na przystankach Sosnowa, Gajowa i Kosynierów oraz na zmodyfikowanym przebiegu na przystankach Pułaskiego 02, Andersena 01, Powstańców Park 01 i od przystanku Maczka 01 będzie kursowała zgodnie z rozkładem wakacyjnym obowiązującym od 1 lipca.

Modyfikację trasy Ząbki-1 (przebieg ulicami Szwoleżerów i Żbikowskiego) związaną z dopasowanie czasów przejazdu do obowiązującego rozkładu na dalszym przebiegu, trasy traktujemy jako eksperyment, jeśli to rozwiązanie się spotka się z pozytywnym odbiorem pasażerów zostanie wprowadzone na stałe pod koniec roku.

Od 9 lipca dla linii Ząbkowskich zawiesza się funkcjonowanie przystanku Słoneczna oraz likwiduje się przystanek Maczka 01 BIS.

Ze względu, że rozkład wakacyjny został wprowadzony około tydzień wcześniej, oraz dlatego, że w związku z realizowanymi na terenie Ząbek inwestycjami w najbliższym czasie pojawią się dodatkowe utrudnienia i objazdy, które wymuszą zmiany rozkładowe, tym razem zdecydowaliśmy się na korektę fragmentu tras i rozkładu.

 

Więcej informacji z Ząbek

projektowanie ulic

Ząbki – wyników konkursów dla organizacji pozarządowych

UM Ząbki zaprasza  do zapoznania się z rozstrzygnięciami trzech konkursów dla organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 [...]
0 komentarzy
Sesja Rady Miasta Ząbki

Sesja Rady Miasta Ząbki

25 stycznia 2023 roku o godz. 9:00 w Urzędzie Miasta Ząbki, przy ul. Wojska Polskiego 10, odbędzie się LXXIV sesja Rady Miasta. Porządek obrad: Otwarcie sesji. Przyjęcie porządku [...]
0 komentarzy
Ząbki - zmiana organizacji ruchu na Batorego i przy SP5

Ząbki – prace na ul. ks. Skorupki przyspieszają

Wykonawca rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 634 (ul. ks. Skorupki w Ząbkach) firma SKANSKA S.A. pismem nr 111/2023/DWL457/8389 z dnia 20.01.2023 r. poinformowała, że [...]
0 komentarzy
Akcja krwiodawstwa w Ząbkach

Akcja krwiodawstwa w Ząbkach

Krwiobus, tradycyjnie będzie czekał na honorowych krwiodawców przy Miejskim Centrum Sportu w Ząbkach, ul. Słowackiego 23, w godzinach 9:00-14:00.  Warto przypomnieć, że w [...]
0 komentarzy
Marki: Rekrutacja do przedszkoli

Ząbki – rekrutacja do przedszkoli i oddziałów zerowych w szkołach podstawowych

Rekrutacja do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024 odbędzie się w Mieście Ząbki w terminie od [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.