Ząbki liderem rozwoju

Kapituła Konkursu ?Wzorowa Gmina? jednogłośnie podjęła decyzję o przyznaniu dla Miasta Ząbki tytułu specjalnego ? Lider Rozwoju. Na uroczystej gali statuetkę odebrała burmistrz Małgorzata Zyśk oraz jej zastępca Wojciech Gut.

Kapituła Konkursu ?Wzorowa Gmina? bardzo wysoko oceniła poczynione przez władze miasta w ostatnim czasie inwestycje wspierające rozwój. – Środki finansowe przeznaczane są wielotorowo, przyczyniając się do powstawania nowych obiektów sportowych, oświatowych czy miejskich dróg. To świadczy o doskonałej znajomości potrzeb mieszkańców, których z roku na rok jest coraz więcej ? o około tysiąc osób. Placówki oświatowe są prawdziwym oczkiem w głowie władz samorządowych, które doceniają ogromne zapotrzebowanie na edukację,  zwłaszcza przedszkolną ? głosi uzasadnienie Kapituły.

Członkowie Kapituły byli pod wrażeniem wyposażenia szkół. Zwłaszcza pracowni przyrodniczych, geograficznych, pracowni technicznych czy edukacji wczesnoszkolnej. Zaskoczeniem w stosunku do innych miast i gmin ? oczywiście pozytywnym ? jest wykorzystanie robotów czy drukarek 3D, a także pełna komputeryzacja edukacji (dzienniki elektroniczne).

Innym ważnym czynnikiem świadczącym o rozwoju miasta jest dbanie o infrastrukturę sportową i kulturę fizyczną. MOSiR prowadzi działalność związaną z tworzeniem odpowiednich warunków do uprawiania sportu i rekreacji oraz unowocześniania i rozwijania bazy rekreacyjno-sportowej. Prowadzone są zajęcia m. in. z piłki nożnej, szermierki, boksu, capoeiry, FMA, samoobrony, karate kyokushin, sanda- boksu chińskiego, taekwon-do, aikido, piłki koszykowej chłopców, badmintona, gimnastyki korekcyjnej, rowery indoor cycling, jogi, fitness.

Funkcjonujące od kilku lat nowoczesne boisko z krytą trybuną stało się prawdziwym centrum dla wielu wydarzeń sportowych m. in. Mistrzostw Świata w biegach z przeszkodami, turnieju boccia, Lotto Bike Maratonu czy Biegu Ząbkowskiego. Obiekt spełnia wymogi licencyjne stawiane przez PZPN dla I ligi (posiada sztuczne oświetlenie).

Do najważniejszych inwestycji sportowo-rekreacyjnych zaliczyć należy także

budowę krytej pływalni z częścią rekreacyjną dla dzieci (gejzery powietrzne, masaże podwodne, jacuzzi, zjeżdżalnia rurowa) wraz z kręgielnią, boiskami do squasha, siłownią i parkingiem podziemnym. Obecnie to jeden z najlepszych tego typu obiektów w Polsce.

– O stałym rozwoju miasta świadczyć może także stosowana coraz częściej w wysoko cywilizowanych samorządach bezpłatna komunikacja autobusowa, która pozwala mieszkańcom miasta Ząbki na bezpośrednie połączenia ułatwiające dojazd do szkół, obiektów sportowych i ważnych węzłów komunikacyjnych łączących Ząbki z Warszawą.

W mieście Ząbki stale inwestuje się również w poprawę jakości dróg, w czym duża zasługa władz samorządowych.

Mirosław Oleksiak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.