Ząbki – ważne zmiany w komunikacji miejskiej od 1 listopada 2023 r.

Ząbki - ważne zmiany w komunikacji miejskiej od 1 listopada 2023 r.

17 października 2023 r. burmistrz Małgorzata Zyśk podpisała umowę dotyczącą świadczenia usług przewozu regularnego w ramach lokalnego transportu zbiorowego na liniach autobusowych komunikacji miejskiej Miasta Ząbki. Umowa została podpisana na 3 lata i przewiduje między innymi lepsze skomunikowanie ze stacją Metro Trocka.

Nowa umowa przewiduje kilka zmian na dotychczasowo obsługiwanych liniach:

  1. Dotychczasowy wariant linii Ząbki-2 (Ząbki-2M – Metro Trocka – Rembertów) – stanie się samodzielną linią i będzie obsługiwany dużymi autobusami 12. Będą to autobusy z 2023 roku.
  2. Dotychczasowa linia Ząbki-2 kursująca w dotychczas kursująca w relacji CH Marki – Ząbki – północne – Rembertów (rejon stacji PKP), będzie kursowała do stacji Metra Trocka zamiast do centrum handlowego pod numerem Ząbki-4M. Dzięki temu rejon ul. 11 Listopada będzie skomunikowana z metrem ząbkowską komunikacją miejską oraz będzie więcej połączeń bezpośrednich z ul. Powstańców z metrem.  Linia Ząbki-4M, będzie kursowała przez cały dzień. Linia Ząbki-4M jak poprzednio Z2 będzie umożliwiała dojazd do pociągów na PKP Ząbki i punktów użyteczności publicznej w centralnych i północnych Ząbkach (przebieg trasy na terenie Ząbek się nie zmieni)
  3. W soboty, niedziele i święta linia Ząbki-4M będzie kursowała na skróconej trasie Metro Trocka – ul. Powstańców i będzie kończyć bieg na ul. Żbikowskiego na przystanku Andersena 02 (nie będzie jechać do Rembertowa)

Wprowadzone zmiany, oprócz dodatkowego skomunikowania z metrem (w weekendy była to tylko linia 245 kursująca co 30 minut) cała ul. Powstańców będzie miała dwukierunkową komunikację w dni wolne.

Dzięki większej liczbie bezpośrednich połączeń do metra, osoby decydujące się na przesiadkę z metra na stacji Trocka do Ząbkobusów Z2M lub Z4M będą miały autobus w szczycie dużo częściej niż dotychczas. Zmniejszy się również poranny tłok w autobusach na ul. Powstańców – autobusy do metra będą kursowały dużo częściej.

Linie Z2M i Z4M są skoordynowane z rozkładami pociągów w Rembertowie (PKP Rembertów jest w pierwszej strefie biletowej). Istnieje również możliwość przesiadek z linii 143 do autobusów Z2M i Z4M wracających z Rembertowa do Ząbek.

W związku ze zmianami, nastąpi zmiana trasy linii Ząbki-3, aby zapewnić skomunikowanie na ul. Wolności. Skorygowana zostanie trasa linii Ząbki-1 aby lepiej obsługiwała tereny po wschodniej stronie miasta. Zmiany na Z1 i Z3 będą wprowadzane etapowo po otwarciu Wolności i ks. Skorupki.

Więcej informacji z Ząbek

Ząbki - Wpłata II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu

Ząbki – Wpłata II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu

Urząd Miasta Ząbki przypomina o obowiązku dokonania opłaty (II raty) za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja 2024 r.  Opłatę należy uiścić [...]
0 komentarzy
Ząbki - Spotkanie i wykład „Promocja przedsiębiorstw w mediach społecznościowych”.

Ząbki – Spotkanie i wykład „Promocja przedsiębiorstw w mediach społecznościowych”.

Prowadzisz własną firmę, ale brakuje Ci pomysłu lub wiedzy w zakresie prowadzenia mediów społecznościowych w celach biznesowych? Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej? „Promocja [...]
0 komentarzy
Konkurs na Przewodniczącego GKRPA w Ząbkach

Konkurs na Przewodniczącego GKRPA w Ząbkach

Burmistrz Miasta Ząbki zaprasza osoby zainteresowane objęciem funkcji Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ząbkach do udziału w konkursie. Termin składania wniosków [...]
0 komentarzy
Najbliższe 363 dni spędzi w zakładzie karnym

Najbliższe 363 dni spędzi w zakładzie karnym

Policjanci z Komisariatu Policji w Ząbkach zatrzymali 39-latka. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd. W zakładzie karnym spędzi najbliższe 363 dni zgodnie z wydanym [...]
0 komentarzy
Ząbki - Oferta pracy

Ząbki – Oferta pracy w UM

Burmistrz Miasta Ząbki ogłasza nabór na stanowisko podinspektor lub inspektor w Referacie Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Ząbki. I. Wymagania niezbędne: 1.spełnienie [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.