Ząbki – zmiany w Ząbkowskiej Komunikacji Miejskiej

Bezpłatna komunikacja ząbkowska w dniu II tury wyborów 21.IV

Dla linii Ząbki-1 i 3 od dnia 1 kwietnia, a od 3 kwietnia dla linii „Ząbki-2” zostały wprowadzone zmiany w rozkładach jazdy.

1. W związku z zamknięciem ul. Kołłątaja, linia „Ząbki-3” pojedzie objazdem ul. Orlą z pominięciem przystanków „PKP Ząbki 03” i „Kołłątaja 02”. Po wyjeździe z tunelu na ul. Orlej będzie zatrzymywała się na przystanku „Orla 02” (przy Multilabie)

2. Od 1 kwietnia wprowadza się kursy wariantowe linii „Ząbki 1 i Ząbki-3” w rejon nowego cmentarza na północy Ząbek.

Przy bramie cmentarza zostaje nowy przystanek „Cmentarz Północny”. Dojazd do cmentarza będzie możliwy w środku dnia wybranymi kursami. Autobus podjeżdża pod bramę cmentarza, zawraca, wymienia pasażerów i kontynuuje swój kurs. Kursy cmentarne są oznakowane na rozkładach przystankowych symbolem „✞”. Każdy tak oznaczony kurs podjedzie pod cmentarz jadąc zarówno w kierunku Powstańców jak i CH Marki.

3. Wybrane kursy linii „Ząbki-1” w dni robocze, w godzinach szczytu, za przystankiem „Orla 01” wykonają przejazd jednokierunkowy ulicami:
3 Maja, Wyzwolenia, Lipowa, Wyzwolenia, 3 Maja, Orla, rondo, tunel.

Na trasie będą obsługiwane tymczasowe przystanki wytyczone w ramach czasowej organizacji ruchu dla przebudowy ul. ks. Skorupki tj. „3 Maja 01 i 02” oraz „Lipowa” na ul. Wyzwolenia, a także ponownie będą funkcjonować przystanki „Langiewicza” na ul. Langiewicza i „Legionów” na ul. 3 Maja. Kursy wariantowe linii „Ząbki-1” przez ul. Lipową na rozkładach przystankowych są oznakowane symbolem „L”

4. Od 1 kwietnia dla linii „Ząbki-1” i „Ząbki-3” wprowadza się oddzielne rozkłady dla sobót i niedziel handlowych (tj. 2.IV, 30 IV i 25 VI) oraz dla niedziel i świąt.

W związku z mniejszą liczbą pasażerów w niedziele niehandlowe i święta autobusy linii „Ząbki-1” i „Ząbki-3” będą jeździć rzadziej.

5. Od 3 kwietnia wprowadza się zmianę rozkładu jazdy linii „Ząbki-2/2M” w zakresie korekty czasów przejazdu oraz poprawy koordynacji z rozkładem kolei na stacji PKP Rembertów z pociągami jadącymi przez PKP Śródmieście. Autobus „Ząbki-2M” wracając z Metra Trocka do Ząbek będzie zatrzymywał się na przystanku „Bieżuńska 02” na ul. Radzymińskiej co umożliwi przesiadki z autobusów jadących ul. Radzymińską z kierunku od Dworca Wileńskiego.

Uwaga, aktualizacja niektórych informacji przystankowych realizowana przez ZTM (przystanki w Warszawie, i CH Marki) może być opóźniona, radzimy sprawdzać rozkład zamieszczony poniżej lub w systemie kiedyprzyjedzie.pl.

 

Więcej informacji z Ząbek

Ząbki - Kolejne nasadzenia zieleni

Ząbki – Kolejne nasadzenia zieleni

Na miejskich skwerach dzieje się! Uzupełniamy nasadzenia i naprawiamy rabaty, które się nie przyjęły lub zostały zniszczone w poprzednich latach. Zaczęliśmy od tawuł [...]
0 komentarzy
Ząbki - Wpłata II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu

Ząbki – Wpłata II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu

Urząd Miasta Ząbki przypomina o obowiązku dokonania opłaty (II raty) za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja 2024 r.  Opłatę należy uiścić [...]
0 komentarzy
Ząbki - Spotkanie i wykład „Promocja przedsiębiorstw w mediach społecznościowych”.

Ząbki – Spotkanie i wykład „Promocja przedsiębiorstw w mediach społecznościowych”.

Prowadzisz własną firmę, ale brakuje Ci pomysłu lub wiedzy w zakresie prowadzenia mediów społecznościowych w celach biznesowych? Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej? „Promocja [...]
0 komentarzy
Konkurs na Przewodniczącego GKRPA w Ząbkach

Konkurs na Przewodniczącego GKRPA w Ząbkach

Burmistrz Miasta Ząbki zaprasza osoby zainteresowane objęciem funkcji Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ząbkach do udziału w konkursie. Termin składania wniosków [...]
0 komentarzy
Najbliższe 363 dni spędzi w zakładzie karnym

Najbliższe 363 dni spędzi w zakładzie karnym

Policjanci z Komisariatu Policji w Ząbkach zatrzymali 39-latka. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd. W zakładzie karnym spędzi najbliższe 363 dni zgodnie z wydanym [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.