Policjanci z Siedlec zatrzymali 35-letniego mieszkańca gminy Wiśniew oraz 27-letnią mieszkankę Siedlec, którzy pojechali na stacje paliw pojazdem niedopuszczonym do ruchu po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna naruszył dwa zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez sąd.
W niedzielę (23.07) po godz. 23 dyżurny siedleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż z placu budowy autostrady w m. Białki wyjechał i porusza się drogą krajową nr 63 pojazd budowlany, którego kierujący jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach na terenie stacji paliw w m. Wiśniew zauważyli zaparkowany pojazd odpowiadający opisowi osoby zgłaszającej. Okazało się, iż przyjechali nim, po papierosy, 35-letni mieszkaniec gminy Wiśniew oraz 27-letnia mieszkanka Siedlec. Wykonane badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna w swoim organizmie posiada 1,5 promila alkoholu, zaś kobieta 1,7 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało para pożyczyła wozidło z terenu budowy, na której zatrudniony był mężczyzna. Po drodze obydwoje zamieniali się za kierownicą. 27-latce przedstawiono zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości pojazdem niedopuszczonym do ruchu po drodze publicznej. Ponadto, po sprawdzeniu danych mężczyzny w systemach policyjnych okazało się, że nie tylko prowadził on pojazd niedopuszczony do ruchu po drodze publicznej, będąc pod działaniem alkoholu, ale również naruszył dwa zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez sąd. Obydwoje przyznali się do winy.
Źródło: Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
BMW wypadło z drogi i uderzyło w drzewo, 24-latek walczy o życie
Groźne zdarzenie na S7 pod Płońskiem. Mercedes uderzył w bariery, pasażerka trafiła do szpitala
Policja szuka świadków wypadku nad zalewem Borki. Ranny został 59-letni mężczyzna na rolkach
Dwa wypadki i trzy osoby ranne
Policjanci poszukują świadków zdarzenia drogowego
Zderzenie rowerzystów w Nowym Dworze Mazowieckim. Na miejscu straż pożarna, ratownicy i policja
Zderzenie na ul. Nasielskiej. Rozbite dostawcze auto, jedna osoba trafiła do szpitala
Dachowanie na S7 w ulewie. Auto przewróciło się na dach, kierowca zapłaci 5000 zł mandatu
Pociąg zmiótł auto z przejazdu. Kierowca twierdzi, że przez ulewę nie zauważył składu
Tryb przyśpieszony dla 34-latka, który wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego z 3 promilami i dożywotnim zakazem
Ponad 2 promile, kolizja i próba ucieczki. „Rower” okazał się motorowerem
Dwa dni i 191 osób poszukiwanych. Efekty działań stołecznych policjantów
Umowa na budowę Komendy Powiatowej Policji w Wołominie została podpisana
Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje motocyklista
