Zacznijmy dyskusję o gospodarce

10 marca w Wołominie w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych odbyła się konferencja gospodarcza zatytułowana ?Szanse i Ryzyka prowadzenia działalności?.

Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury zaprosiło do dyskusji przedsiębiorców, polityków i samorządowców. Wykład inaugurujący spotkanie pt. ?Gospodarka Europejska w czasie kryzysu. Wnioski dla Polski? wygłosił Janusz Piechociński (PSL), poseł na Sejm RP. Krzysztof Grzegorz Strzałkowski (PO), wicemarszałek Województwa Mazowieckiego mówił między innymi o możliwościach jakie osobom chcącym uruchomić własną działalność oferują Urzędy Pracy, zaś biorący udział w konferencji Krzysztof Gawkowski (SLD) radny Sejmiku Mazowieckiego, nawiązując do tematyki spotkania podkreślił, jak dużą rolę w rozwoju gospodarczym ma komunikacja a w szczególności układ dróg wojewódzkich i krajowych. Poinformował też, że kilka dni temu zapadły decyzje o przyspieszeniu prac związanych z budową drogi 634.
Samorząd Lokalny reprezentował Konrad Rytel, wicestarosta wołomiński, który podkreślił jak wielką wagę dla rozwoju lokalnego ma zaangażowanie społeczne mieszkańców. – Mam nadzieję, że Mazowieckie Forum Biznesu Nauki i Kultury pomoże w integracji wszystkich podmiotów, abyśmy razem pracowali dla dobra tego powiatu ? podsumował swoje wystąpienie.
– Cieszę się, że Pan Starosta tak trafnie odczytał nasze intencje. Między innymi jest to jeden z powodów, dla których organizujemy to nasze dzisiejsze spotkanie. Dlatego też przy tym wspólnym stole są przedstawiciele różnych sił i opcji politycznych. Takie są oczekiwania społeczne żebyśmy wspólnie pracowali dla dobra naszego powiatu ? stwierdziła, zwracając się do zebranych, Teresa Urbanowska, prezes Mazowieckiego Forum, organizatorka spotkania.

2 przemyślenia nt. „Zacznijmy dyskusję o gospodarce

  1. Tak się rodzi siła nacisku. Sami swoi opowiadają swoim. Dlaczego nie zaproszono kupców, drobnych przedsiębiorców i rzemieślników, czyży nie byli wygodni w dyskusji. Rozmowa o przedsiębiorczości i gospodarce bez przedsiębiorców ale za to z PSL poseł Piechociński, PO radny sejmiku,SKW 2010 radny Żelezik, SLD radny Gawkowski i Wspólnotą w osobie Pana Rytla – ciekawe co na to młodzi z RSP kiedy w ich buty wchodzi Wspólnota. Ciekawe czy już RSP połapało się że Wspólnota przejmuje ich elektorat i w ich imieniu zajmuje stanowisko w bardzo ważnych sprawach.Panowie Ciepielewski, Kozaczka, Jagodziński, Wiatrak, Dutkiewicz i inni nie dajcie się ogrywać starym.

  2. Biedni działacze z RSP, ale o ile wiem to oni poszli do Rytla a nie odwrotnie.
    Kupcy i inni pokrzywdzeni łacznie z członkami RSP także mogą zorganizować własne forum dyskusyjne i niech pokażą że potrafią rozmawiać o gospodarce bez nacisków.
    Nie zauważyłam najmniejszej siły nacisku na kogo kolwiek podczas dyskusji na w/w forum..

Możliwość komentowania jest wyłączona.