We wrześniu dzieci wrócą do nauki w rozbudowanej Szkole Podstawowej w Zagościńcu. W dniu 24.08.2020 r. rozpoczęto czynności odbiorowe. Dzięki nowej przestrzeni cała szkoła może lepiej zorganizować pracę, a dzieci będą uczyć się w komfortowych i nowoczesnych warunkach.
Efekty prac skontrolowała Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan wraz ze swoim zastępcą Dariuszem Szymanowskim, dyrektor placówki Agnieszką Kordyzon-Andrzejewską oraz pracownikami Urzędu Miejskiego.
Inwestycja obejmowała rozbudowę szkoły o 8 oddziałów wraz z niezbędną przebudową istniejącego obiektu. W rozbudowanej części znajdziemy stołówkę, szatnię, pokój logopedy oraz pokój pracy indywidualnej.
Poprawiliśmy też estetykę terenu przyszkolnego, gdzie brakowało zieleni. W ramach inwestycji wykonano zewnętrzną instalację kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, elektrycznej oraz rozbudowę istniejącej kotłowni gazowej, instalację fotowoltaiczną i inteligentne oświetlenie. Całość została wyposażona w niezbędny sprzęt i meble.
Całkowity koszt inwestycji to prawie 6 mln złotych.
Więcej informacji z Wołomina
Wołomin – Debata nad Raportem o stanie gminy za 2025 rok
Wołomin – Komunikat Burmistrza w sprawie bonu ciepłowniczego
Tata też czyta! Biblioteka w Wołominie zaprasza do wyjątkowego konkursu fotograficznego
Historyczny sukces Błażeja Wawrzeńczyka. II kategoria szachowa dla ucznia ze Starych Grabi
Wołomin – Wykaz lokali mieszkalnych przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym na rzecz ich najemców
Wołomin – Ruszają zapisy na półkolonie „Lato w mieście 2026”
„Odjazdowy Bibliotekarz” wraca na rowerowe szlaki. Przed uczestnikami dzień pełen książek, atrakcji i aktywnego wypoczynku
Wołomin – Konkurs ofert na wynajem lokalu użytkowego będącego w zasobie Gminy
Wołomin – Audyty energetyczne i przeglądy kominiarskie: ważne informacje dla wnioskodawców
