W sobotę jak i niedzielę (28 i 29 sierpnia) na mieszkańców Marek czekać będzie dużo atrakcji. Wszystkie wydarzenia odbywają się na powietrzu.
- W sobotę w parku miejskim Holi Święto Kolorów. Od 14.00 do 18.00 dobrze bawić się mogą zarówno dzieci jak i dorośli. Na wszelki wypadek nie zakładajcie wyjściowej sukienki lub garnituru. Co pół godziny w niebo wzbiją się tumany kolorowych proszków, które mogą zmienić Wasz wygląd nie do poznania. Więcej na ten temat w LINKU
- Zanim wybierzecie się do parku miejskiego, przed południem możecie pokibicować małym piłkarzom. W sobotę inaugurujemy Memoriał im. Bogdana Króla. Przy Wspólnej 12 na czterech boiskach zagra 16 zespołów z rocznika 2010. Emocje ? niczym na EURO 2020 – gwarantowane. Początek rozgrywek ? już o godz. 9.00.
- W niedzielę każdy z mieszkańców może sprawdzić się na trasie rowerowej. Znów zagości u nas LOTTO Poland Bike Marathon. Z miasteczka rowerowego przy Grunwaldzkiej kolarze ruszą na trzy dystanse: fan (9 km), mini (28 km) oraz max (56 km). Najmłodsi sprawdzą się w wyścigu o nazwie mini cross. Zapisy w niedzielę w biurze zawodów.
- W niedzielę o 14.00 w parku miejskim rozpocznie się ostatni dzień cyklu ?Marki Włącz się na wakacje?. Powiedzieć: ?będzie się działo? to niewiele powiedzieć. Dmuchańce, wata cukrowa, strefa gastronomiczna, warsztaty przyrodnicze Wodociągu Mareckiego, warsztaty plastyczne Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, Eko Koło Fortuny, a także koncert dla dzieci ?Ryby, raki i żaby?. Można będzie też wymienić zużyte baterie na domki dla owadów. Nad wszystkim będzie czuwać Pan Cegiełka, którego wreszcie po pandemii będzie można spotkać ?na żywo?.
- Gwoździem niedzielnego programu będzie koncert Łukasza Zagrobelnego. Zdaniem krytyków, to jeden z najlepszych głosów męskich w Polsce. ?Życie na czekanie?, ?Jeszcze nie raz?, ?Nie kłam, że kochasz mnie?, ?U mnie maj? ? te przeboje artysty znamy m.in. z radia i internetu. Początek koncertu o godz. 17.00. Zapraszamy do parku miejskiego przy al. Marsz. J. Piłsudskiego. Wstęp wolny.
- W parku miejskim będzie można też załatwić całkiem poważne sprawy. W niedzielę będą czekać na mieszkańców rachmistrzowie spisowi (od 14.00 do 18.00). Udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021 to obowiązek każdego z nas. Nie ma za to obowiązku szczepień przeciw COVID-19, ale każdy (powyżej 12 roku życia), kto jeszcze tego nie zrobił, a chce wzmocnić swoją odporność, może przyjąć szczepionkę właśnie w parku miejskim (także od 14.00 do 18.00).
Wesprzyj Nas
Wszyscy potrzebujemy rzetelnych i sprawdzonych informacji. Lokalna prasa potrzebuje Twojego wsparcia Wesprzyj Życie Powiatu na Mazowszu >>>
Więcej informacji z Marek
Pięć ofert na rozbudowę Alei Piłsudskiego w Markach – wszystkie powyżej budżetu miasta
27 kwietnia minął termin składania ofert w przetargu na zaprojektowanie i budowę kolejnego odcinka Alei Piłsudskiego w Markach – od wiaduktu trasy S8
[...]
0 komentarzy
Marki gospodarzem wojewódzkiej rywalizacji. Ruszyły III Mazowieckie Mistrzostwa Szkół w Rummikub
W Markach oficjalnie rozpoczęły się III Mazowieckie Mistrzostwa Szkół w Rummikub, które zgromadziły uczniów z różnych części województwa i pokazały, że rywalizacja szkolna
[...]
0 komentarzy
Marki – Konsultacje społeczne projektu Planu Ogólnego
2023 r. Sejm przyjął nowelizację ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Na jej podstawie wszystkie gminy zostały zobowiązane do rozpoczęcia prac nad POG.
[...]
0 komentarzy
Marki – Okresowa wymiana wodomierzy
23 kwietnia 2026 r. ( czwartek) pracownicy Wodociągu Mareckiego rozpoczęli wymianę wodomierzy na terenie mareckich posesji. Fabryczna: 1, 10, 101, 103, 103A, 105,
[...]
0 komentarzy
Gość Życia – Teresa Urbanowska zaprasza – Jacek Orych, Burmistrz Marek
Bezpieczeństwo na Alei Piłsudskiego, kosztowne inwestycje drogowe i rosnące potrzeby edukacyjne – to dziś najważniejsze wyzwania Marek. Burmistrz Jacek Orych w rozmowie z
[...]
0 komentarzy
Marki – II Marecka Gala Sportu
„Sport to nie tylko wynik, ale przede wszystkim charakter, wytrwałość i serce do walki” te słowa stały się motywem przewodnim II Mareckiej Gali
[...]
0 komentarzy
Marki – Porażka Marcovii z Oskarem Przysucha
Z całą pewnością kibice Marcovii nie tak wyobrażali sobie sobotni pojedynek. Faworytem był Oskar Przysucha, ale wszyscy pokładali duże nadzieje w tej rywalizacji.
[...]
0 komentarzy
Marki – Program Ochrony Środowiska – konsultacje społeczne
Program Ochrony Środowiska to strategiczny dokument samorządowy, wymagany prawnie, określający cele, priorytety i działania proekologiczne na najbliższe 4 lata (z perspektywą na kolejne).
[...]
0 komentarzy
Marki – Odnawianie oznakowania poziomego
UM w Markach informuje o pracach związanych z odmalowaniem poziomej organizacji ruchu. Jeśli nie pogorszą się warunki atmosferyczne, roboty rozpoczną się 27 kwietnia.
[...]
0 komentarzy
Marki – Biegnij po emocje i medale!
Miłośnicy biegania, sportowej rywalizacji i aktywnego stylu życia – rezerwujcie termin! Już 25 kwietnia 2026 roku (sobota) stadion lekkoatletyczny MCER w Markach stanie
[...]
0 komentarzy
