Zatrzymani z narkotykami

Funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce zatrzymali dwie osoby, które miały przy sobie narkotyki. W osobowym fordzie, w którym przebywali 28-letni Jarosław B i 27-letni Maciej S. funkcjonariusze ujawnili 8 torebek marihuany.

Mężczyznom już przedstawiano zarzuty posiadania środków odurzających. Obaj dobrowolnie poddali się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata.
Kilka dni temu w godzinach wieczornych policjanci z komisariatu policji w podwarszawskiej Zielonce zauważyli na jednej z ulic zaparkowanego osobowego forda na warszawskich tablicach rejestracyjnych. W samochodzie siedziały dwie osoby. Późna pora oraz miejsce postoju pojazdu wzbudziły u funkcjonariuszy duże podejrzenia. Na widok nadjeżdżającego radiowozu pasażer samochodu otworzył drzwi i szybko wyrzucił coś pod samochód. W trakcie kontroli, funkcjonariusze ujawnili pod samochodem po stronie pasażera torebkę foliową z zapięciem strunowym z suszem roślinnym koloru zielono-brązowego. W samochodzie na tylnej kanapie w plecaku 5 torebek z zapięciem strunowym z suszem roślinnym koloru brązowego oraz dwie torebki z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Ponadto u mężczyzny siedzącego za kierownicą policjanci ujawnili w paczce papierosów zawiniątko z bibuły tytoniowej z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego.
28-letni Jarosław B i 27-letni Maciej S. zostali zatrzymani. Trafili do policyjnego aresztu. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli dodatkowo wagę elektroniczną. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Obaj dobrowolnie poddali się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata oraz grzywnie w wysokości 800 złotych. Analizując kronikę jaką co tydzień nasza redakcja otrzymuje od rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie trudno nie zauważyć, że Policja zatrzymuje coraz więcej handlarzy narkotykami i bohaterów różnego rodzaju napadów i rozbojów.
– W Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie został wyodrębniony z sekcji kryminalnej zespół zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Głównym zadaniem a zarazem celem pracy funkcjonariuszy tego zespołu jest zwalczanie przestępczości narkotykowej, co w ostatnim okresie przynosi zamierzone efekty.
Działania funkcjonariuszy KPP Wołomin są coraz bardziej skuteczne, policjanci sprawdzają każdą informację, skrupulatnie analizują każdy przypadek przestępstwa odnotowanego na terenie naszego powiatu, dążąc do ustalenia i zatrzymania sprawców czynów karalnych ? mówi Tomasz Sitek, oficer prasowy KP Policji w Wołominie. Dzięki działaniom policji, tym razem łódzkiej, udało się wykryć linię produkcyjną środków odurzających.
– Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP Łódź realizując własne materiały operacyjne w prowadzonej przez siebie sprawie w okolicach Wołomina ujawnili linię produkcyjną środków odurzających, a w szczególności urządzenia do ich produkcji i znaczne ilości prekursorów. Ujawnione substancje i urządzenia są wystarczające do uruchomienia jeszcze kilku innych linii produkcyjnych. Równolegle  na terenie Wołomina w toku realizacji tych samych materiałów zatrzymano Piotra K. lat 29 (zam. Wołomin) podejrzewanego o handel i produkcję znacznych ilości środków odurzających z wykorzystaniem przedmiotowej linii produkcyjnej. Sprawa jest rozwojowa, przewidywane dalsze zatrzymania. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KWP Łódź – czytamy w kolejnym materiale opracowanym przez st. asp. Tomasza Sitka, rzecznika prasowego KPP Wołomin.


oprac. Teresa Urbanowska