Zawody modelarskie w Zielonce

W niedzielę 5 marca Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce zaprasza na Zawody Halowych Modeli Latających klasy F1N w ramach Pucharu Polski o Puchar Burmistrza Miasta Zielonka.

Rozegrane zostaną konkurencje F1N dla młodzików, dla juniorów młodszych, dla juniorów i kategoria seniorów. Do Zielonki przyjadą reprezentacje modelarni z całego kraju, zrzeszone w polskich aeroklubach.
W ubiegłym roku w Zielonce spotkali się reprezentanci trzynastu modelarni, którzy przyjechali rywalizować o Puchar Burmistrza Miasta Zielonka w Zawodach Modeli Latających F1N w ramach Pucharu Polski. Gośćmi  Zawodów byli przedstawiciele Aeroklubu Warszawskiego ? patrona wydarzenia.
Łącznie rywalizowało wówczas 85 zawodników. A najwyższe lokaty osiągneli reprezentanci Suwałk. Zaś spośród zawodników z Zielonki najlepszy wynik osiągnął Kamil Szostek zajmując drugie miejsce w kategorii młodzików oraz Leon Czajka zwyciężając w kategorii OPEN.
Jak będzie w tym roku ? zobaczymy. Z pewnością cieszy fakt, że organizatorzy nie odpuszczają i systematycznie co roku modelarze z całej Polski przyjeżdżają do Zielonki. Jest to też swego rodzaju wskazówka dla animatorów życia lokalnego, że warto inicjować wydarzenia niestandardowe, które z biegiem czasu stają się specyfiką miasta czy regionu.
Do rozpoczęcia zawodów jest jeszcze jest trochę czasu organizatorzy zapraszają więc modelarnie do aktywnego udziału a publiczność do dopingowania. Red

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.