Zbiórka na spełnienie marzeń chorego na autyzm Igora z Kobyłki

Zbiórka na spełnienie marzeń chorego na autyzm Igora z Kobyłki

Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją pożytku publicznego, która od 2003 roku spełnia marzenia ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci. Naszą misją jest wnoszenie uśmiechu do ich codzienności i pokazywanie, że siła marzeń jest wielka. Jednym z podopiecznych fundacji jest 9-letni Igor z Kobyłki, który zmaga się z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną. Wielkim marzeniem chłopca jest fotel Kokon.

U Igorka w listopadzie 2018 roku zdiagnozowano autyzm atypowy. U chłopca stwierdzono także niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim i zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego. Dodatkowo nasz Podopieczny ma trudności ruchowe przejawiające się obniżonym napięciem mięśniowym, problemami z koordynacją oraz płynnością i precyzją ruchów. Zmaga się również za burzeniami integracji sensorycznej i dużą wybiórczością pokarmową. Igor jest diagnozowany i leczony w poradni genetycznej pod kątem łamliwego chromosomu X . Istnieje także podejrzenie, że chłopiec może chorować na martwice jałową kości.

Igorek potrzebuje stałej opieki, uczęszcza do przedszkola Integracyjnego, ale spędza w nim tylko 4-5 godzin dziennie. Z powodu słabej odporności ma jednak dużo nieobecności, co utrudnia mu budowanie relacji z innymi dziećmi.

Dużą część swojego czasu chłopiec spędza na zajęciach usprawniających. Kilka razy do roku wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne, które generują dodatkowe wydatki. Poza systematyczną rehabilitacją Igor wymaga specjalistycznego zaopatrzenia w postaci butów ortopedycznych z wkładką supinującą, ortez, maty sensorycznej, wałków i piłek do ćwiczeń w domu.

Mimo swoich chorób Igorek jest dzieckiem wesołym, pogodnym i chętnie ćwiczy z rehabilitantami. Chłopiec marzył o konsoli do gier i niedawno ją otrzymał. Teraz najbardziej ucieszyłby się z fotelu typu KOKON. Nasz Podopieczny uwielbia się huśtać, więc taki fotel byłby idealnym prezentem dla niego. Igorek zyskałby swoje własne miejsce, gdzie mógłby odpoczywać i się wyciszyć.

Zbiórka jest prowadzona na charytatywnej platformie wishsurfing.pl, pod adresem https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/537.

Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją pożytku publicznego, która od 2003 roku spełnia marzenia ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci. Jej misją jest wnoszenie uśmiechu do ich codzienności i pokazywanie, że siła marzeń jest wielka. Dzięki prowadzonej przez fundację platformie wishsurfing.pl każdy w łatwy i szybki sposób może włączyć się w spełnianie marzeń Podopiecznych fundacji.

Więcej informacji z Kobyłki

Festiwal Komedii Polskiej im. Jerzego Turka w Kobyłce

Nadszedł ten moment, gdy zapowiadamy i zapraszamy Państwa na Festiwal Komedii Polskiej im. Jerzego Turka w Kobyłce. Głosowaliście na ten projekt w ubiegłorocznej [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Informacja Komisarza Wyborczego w Warszawie III z dnia 19 września 2023 r.

Kobyłka – Informacja Komisarza Wyborczego w Warszawie III z dnia 19 września 2023 r.

Na podstawie art. 182 § 7 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1277 [...]
0 komentarzy

Pożar w hurtowni fajerwerków w Kobyłce

W godzinach porannych doszło do wybuchu, a następnie pożaru budynku hurtowni z fajerwerkami przy ul. Nadarzyńskiej w Kobyłce. Na miejscu pracują strażacy i [...]
0 komentarzy
LXVIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Kobyłka

LXIX sesja Rady Miasta Kobyłka

LXIX sesja Rady Miasta Kobyłka odbędzie się 25 września 2023 r. o godzinie 14:30. Sesja odbędzie się w trybie stacjonarnym w sali konferencyjnej  [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Atrakcje kulturalne, sportowe i integracyjne dla Mieszkańców

Kobyłka – Atrakcje kulturalne, sportowe i integracyjne dla Mieszkańców

„Rozkład jazdy” na nadchodzący weekend – integracja/ekologia, muzyka i kultura oraz sport. Wszystko 16 i 17 września (a co najważniejsze, można pogodzić te [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.