Każda gmina ma wynikający z ustawy obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.
W związku z tym UM Zielonka przypomina właścicielom nieruchomości z terenu Zielonki o obowiązku wypełnienia druku zgłoszenia posiadanego zbiornika lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Wypełniony formularz należy dostarczyć do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zielonka.
Termin składania deklaracji mija 31 stycznia br.
Formularz (do pobrania w załączniku u dołu strony) można złożyć osobiście lub przesłać na adres um@zielonka.pl.
Osoby które nie mają jeszcze podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych powinny to uczynić niezwłocznie. Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy UCPG właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych są zobowiązani do posiadania umowy oraz potwierdzenia płatności za korzystanie z usług przedsiębiorcy posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości.
Obowiązek ten wynika z art. 3 ust. 3 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Więcej informacji z Zielonki
Zielonka – Czasowa zmiana trasy linii L40 od 18 marca
Zielonka – Twórcza i charytatywna niedziela
Dwa srebrne medale dla UKS Bankówka Zielonka na Mistrzostwach Polski 3 vs 3
Zielonka – Porządkowanie miasta po zimie
Zielonka – Miejska dotacja do 5000 zł na przyłącze gazowe. Trwa nabór wniosków
Zielonka – Pierwsza w tym roku zbiórka tekstyliów
Zielonka – Informacja o unieważnieniu planu dla rejonu ul. Podleśnej
Zielonka – budynek nowego żłobka nabiera kolorów
Zielonka – Marcowa Zielona Sobota w PSZOK
