Zielonka: 1 lutego ruszają dwa kolejne, miejskie programy z dotacjami

Już 1 lutego startują dwa kolejne, miejskie programy dotacyjne. Dofinansowania można  pozyskać na przyłącze gazowe oraz instalację do gromadzenia deszczówki.

Pula środków finansowych w każdym z programów jest ograniczona i wynosi 50 000 zł (łącznie w obu programach 100 000 zł). W sytuacji dużego zainteresowania, o przyznaniu dotacji decydować będzie kolejność złożenia wniosku.

Łączna pula środków w 2023 roku zarezerwowanych w miejskim budżecie  na trzy programy ekologiczne wynosi 250 tys. zł

Wsparcie finansowe kierujemy zarówno do osób fizycznych, jak i osób prawnych, przedsiębiorców oraz wspólnot mieszkaniowych.

Trzeci z programów ekologicznych, którego kolejna już edycja ruszyła 15 stycznia br., umożliwia  pozyskanie do 5000 zł na wymianę starego pieca.

ZŁAP DESZCZÓWKĘ!

Na wykonanie zbiorników na deszczówkę można otrzymać nawet do 3500 zł dofinansowania, z jednoczesnym warunkiem  do 80% kosztów kwalifikowanych.

Finansowaniu podlegać będą koszty zakupu, wykonania, montażu i uruchomienia między innymi takich elementów instalacji jak: zbiornik retencyjny tj. szczelny zbiornik podziemny lub naziemny do gromadzenia wód opadowych, oczko wodne lub ogród deszczowy pod warunkiem, że stanowić będzie element przydomowej mikroinstalacji wodnej do gromadzenia i zagospodarowania wód opadowych i roztopowych, będący trwale połączony przewodami ze zbiornikiem gromadzącym wodę.

KOPCIUCHOM MÓWIMY NIE!

Drugi miejski program dotacyjny ma na celu wspomóc mieszkańców w zakresie zakupu i montażu instalacji gazowych. W tym przypadku, wysokość dotacji stanowić będzie do 75% rzeczywistych kosztów kwalifikowanych inwestycji, jednak nie więcej niż 5 000 zł.

Wsparcie ze środków z budżetu Miasta Zielonka może być przyznane na wykonanie indywidualnej instalacji gazowej w istniejącym i użytkowanym budynku/ lokalu, który z racji na brak przyłącza gazowego ogrzewany jest z wykorzystaniem nieekologicznych źródeł ciepła. Pomoc finansowa obejmuje zarówno prace projektowe, jak i roboty budowlane niezbędne do powstania wewnętrznej instalacji gazowej budynku/ lokalu.

Szczegółowe informacje dotyczące obu programów wraz z formularzami wniosków przedstawimy Państwu w następnym tygodniu.

Wszelkie zapytania dotyczące programów ekologicznych można kierować do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zielonka, pod numerem telefonu: 22 761 39 19 (w godzinach pracy urzędu).

 

Więcej informacji z Zielonki

LV Sesja Rady Miasta Zielonka

LV Sesja Rady Miasta Zielonka

LV Sesja Rady Miasta Zielonka,  odbędzie się dnia 30 marca 2023 r. (czwartek) o godz. 18:00 w Urzędzie Miasta Zielonka – ul. Lipowa [...]
0 komentarzy
Zielonka - język angielski dla seniorów

Zielonka – język angielski dla seniorów

Klub Senior+ przy ulicy Przemysłowej 4 zaprasza mieszkanki i mieszkańców Zielonki, którzy ukończyli 60 lat, na bezpłatne lekcje języka angielskiego. Program nauki przeznaczony [...]
0 komentarzy
12 nowych zadań w budżecie Zielonki

12 nowych zadań w budżecie Zielonki

Lutowa sesja Rady Miasta Zielonka przyniosła wiele pozytywnych komunikatów. Radni procedowali między innymi zmiany w uchwale budżetowej. Zdecydowaną większością głosów (14 radnych za [...]
0 komentarzy
Weekendowe sukcesy karateków z Zielonki

Weekendowe sukcesy karateków z Zielonki

W miniony weekend karatecy KSW Kyokushin dali pokaz swoich umiejętności podczas zawodów Mistrzostw Polski Makroregionu Wschodniego w Warszawie oraz w rozgrywkach Ligi Mazowieckiej [...]
0 komentarzy

Osobówka wpadła w bariery na S8. Badanie kierowcy alkomatem wykazało prawie promil alkoholu.

W niedzielę 19 marca około godziny dwudziestej na trasie S8 pomiędzy węzłami Zielonka i Kobyłka, kierowca Fiata Pandy jadący w stronę Białegostoku nagle [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.