Zielonka: 1 lutego ruszają dwa kolejne, miejskie programy z dotacjami

Już 1 lutego startują dwa kolejne, miejskie programy dotacyjne. Dofinansowania można  pozyskać na przyłącze gazowe oraz instalację do gromadzenia deszczówki.

Pula środków finansowych w każdym z programów jest ograniczona i wynosi 50 000 zł (łącznie w obu programach 100 000 zł). W sytuacji dużego zainteresowania, o przyznaniu dotacji decydować będzie kolejność złożenia wniosku.

Łączna pula środków w 2023 roku zarezerwowanych w miejskim budżecie  na trzy programy ekologiczne wynosi 250 tys. zł

Wsparcie finansowe kierujemy zarówno do osób fizycznych, jak i osób prawnych, przedsiębiorców oraz wspólnot mieszkaniowych.

Trzeci z programów ekologicznych, którego kolejna już edycja ruszyła 15 stycznia br., umożliwia  pozyskanie do 5000 zł na wymianę starego pieca.

ZŁAP DESZCZÓWKĘ!

Na wykonanie zbiorników na deszczówkę można otrzymać nawet do 3500 zł dofinansowania, z jednoczesnym warunkiem  do 80% kosztów kwalifikowanych.

Finansowaniu podlegać będą koszty zakupu, wykonania, montażu i uruchomienia między innymi takich elementów instalacji jak: zbiornik retencyjny tj. szczelny zbiornik podziemny lub naziemny do gromadzenia wód opadowych, oczko wodne lub ogród deszczowy pod warunkiem, że stanowić będzie element przydomowej mikroinstalacji wodnej do gromadzenia i zagospodarowania wód opadowych i roztopowych, będący trwale połączony przewodami ze zbiornikiem gromadzącym wodę.

KOPCIUCHOM MÓWIMY NIE!

Drugi miejski program dotacyjny ma na celu wspomóc mieszkańców w zakresie zakupu i montażu instalacji gazowych. W tym przypadku, wysokość dotacji stanowić będzie do 75% rzeczywistych kosztów kwalifikowanych inwestycji, jednak nie więcej niż 5 000 zł.

Wsparcie ze środków z budżetu Miasta Zielonka może być przyznane na wykonanie indywidualnej instalacji gazowej w istniejącym i użytkowanym budynku/ lokalu, który z racji na brak przyłącza gazowego ogrzewany jest z wykorzystaniem nieekologicznych źródeł ciepła. Pomoc finansowa obejmuje zarówno prace projektowe, jak i roboty budowlane niezbędne do powstania wewnętrznej instalacji gazowej budynku/ lokalu.

Szczegółowe informacje dotyczące obu programów wraz z formularzami wniosków przedstawimy Państwu w następnym tygodniu.

Wszelkie zapytania dotyczące programów ekologicznych można kierować do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zielonka, pod numerem telefonu: 22 761 39 19 (w godzinach pracy urzędu).

 

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - Weekend pełen miejskich wydarzeń

Zielonka – Weekend pełen miejskich wydarzeń

Rozpoczynający się weekend upłynie  pod znakiem teatru. Już dzisiaj OKiS zaprasza na spektakl, w którym jedną z ról odegra… Zielonka. W niedzielę zaś [...]
0 komentarzy

Kabaret Paranienormalni już niedługo zawita do Zielonki!

Już 26 kwietnia o godzinie 19:00 w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce Kabaret Paranienormalni będzie bawił mieszkańców Zielonki i okolic prezentując swój [...]
0 komentarzy
Zielonka - konkurs dla uczniów "Jak oszczędzam wodę?" przedłużony

Zielonka – konkurs dla uczniów „Jak oszczędzam wodę?” przedłużony

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie zdążyli wziąć udziału w konkursie „Jak oszczędzam wodę”. O cenne nagrody można powalczyć jeszcze do 19 kwietnia [...]
0 komentarzy
Zielonka - Spotkanie ws. powołania komitetu rewitalizacji

Zielonka – Spotkanie ws. powołania komitetu rewitalizacji

UM Zielonka zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji Miasta Zielonka. Dziś o godzinie 17:00 [...]
0 komentarzy
Zielonka - pierwsza tegoroczna garażówka OKiS

Zielonka – pierwsza tegoroczna garażówka OKiS

Masz w domu ubrania, w których już nie chodzisz? Niepotrzebne zabawki, sprzęt AGD, ozdoby, kwiaty czy jakieś inne rzeczy? W sobotę 20 kwietnia [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.