Zielonka – barak przeszedł do historii

Zielonka - barak przeszedł do historii

Drewniany, zdewastowany barak w Miejskim Parku Dębinki przeszedł do historii. Został już wyburzony. Obecnie trwają ostatnie prace porządkowe.

Pawilon wybudowany jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku nie będzie już szpecił zielonego serca Zielonki ani stanowił zagrożenia. Dochodziło tam też do aktów wandalizmu i zakłócania porządku publicznego. Rozbiórka rozwiązała zatem i te problemy.

Jego wyburzenie zwieńczyło proces pozyskania przez Miasto działki z barakiem i doprowadzenia tego miejsca do stanu gotowości pod czekające je atrakcyjne zmiany.  W obecnej kadencji samorządu udało się pozyskać nieruchomość od prywatnego właściciela. Obecnie teren miejskiego parku już w całości należy do Miasta, co daje gwarancję, iż nie zostanie on nigdy zagospodarowany w nieakceptowalny przez społeczność sposób, jak też nigdy nie zmieni swojej podstawowej funkcji, czyli na zawsze pozostanie przestrzenią do rekreacji i aktywności.

Wykonawcy pozostały ostatnie prace porządkowe, Oprócz rozbiórki rozpadającego się baraku, zadaniem Wykonawcy był demontaż pozostałości posadzki i fundamentów znajdujących się w pobliżu.

Wyburzenie baraku to III etap rewitalizacji Miejskiego Parku Dębinki, a już w niedalekiej przyszłości zostaną podjęte kolejne kroki, by ta przestrzeń stawała się coraz bardziej funkcjonalna zachowując jednocześnie swój naturalny urok i klimat. Stary, drewniany, zdewastowany budynek zastąpi nowoczesny obiekt, w którym na nowo zagości życie społeczno-kulturalne Zielonki.

 

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - 24 marca rusza intensywny etap przebudowy ul. Ossowskiej i czasowa organizacja ruchu

Zielonka – 24 marca rusza intensywny etap przebudowy ul. Ossowskiej i czasowa organizacja ruchu

24 marca 2026 r. rozpocznie się intensywny etap prac budowlanych. Tego dnia zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Rozpoczynające się roboty będą wiązały się z [...]
0 komentarzy
Zielonka - Czasowa zmiana trasy linii L40 od 18 marca

Zielonka – Czasowa zmiana trasy linii L40 od 18 marca

Od środy 18 marca 2026 r. do odwołania pasażerowie korzystający z linii L40 muszą liczyć się ze zmianą trasy autobusów w kierunku Centrum [...]
0 komentarzy
Zielonka - Twórcza i charytatywna niedziela

Zielonka – Twórcza i charytatywna niedziela

Pogoda jest już wiosenna, w końcu wiosna już za tydzień. To zachęca do wyjścia z domu. Niedzielę warto spędzić w Zielonce, gdzie czekają [...]
0 komentarzy
Dwa srebrne medale dla UKS Bankówka Zielonka na Mistrzostwach Polski 3 vs 3

Dwa srebrne medale dla UKS Bankówka Zielonka na Mistrzostwach Polski 3 vs 3

Podczas Mistrzostw Polski w unihokeju w formule 3 na 3, które odbyły się 8 marca 2026 roku, nasze drużyny UKS Bankówka Zielonka wywalczyły [...]
0 komentarzy
Zielonka - Porządkowanie miasta po zimie

Zielonka – Porządkowanie miasta po zimie

W Zielonce już widać pierwsze oznaki zmiany pory roku. Zakład Gospodarki Komunalnej rozpoczął coroczne prace porządkowe po zimie. Na ulice wyjechał specjalistyczny sprzęt, [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.