Zielonka – Nowe miejsce do zabawy i rekreacji dla najmłodszych

Zielonka - Nowe miejsce do zabawy i rekreacji dla najmłodszych

Przed nami długi weekend – idealna okazja, by zrelaksować się i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Tym bardziej, że przy ulicy Ossowskiej w Zielonce działa już nowy plac zabaw, zaprojektowany z myślą o rodzinnym wypoczynku i dobrej zabawie dla naszych najmłodszych mieszkańców. Kolorowe zjeżdżalnie, karuzela, bujaki, bezpieczna nawierzchnia i ogrodzony teren – wszystko to tworzy przyjazną przestrzeń do aktywnego i radosnego wypoczynku.

Mieszkańcy ulicy Ossowskiej i okolic nie mieli dotąd w pobliżu otwartej przestrzeni, gdzie można spędzić czas z dziećmi, odpocząć czy po prostu spotkać się z sąsiadami. Takie miejsce było wiec tu bardzo potrzebne. Ponieważ miasto nie posiadało w tej części Zielonki własnego gruntu, konieczne było znalezienie innego rozwiązania.

Przy aktywnym wsparciu Radnego tego okręgu Sebastiana Słowika udało się pozyskać odpowiednią działkę – wystarczająco dużą, by zgodnie z przepisami zmieścić wyposażenie placu zabaw. Teren został wydzierżawiony specjalnie z myślą o aktywnej rekreacji i sąsiedzkiej integracji, a wyposażenie placu dostosowane do rozwiązań, jakie mogą być stosowane na działce, której miasto nie jest właścicielem.

Kolorowe i bezpieczne miejsce do zabawy

Plac zabaw przy ulicy Ossowskiej został zaprojektowany z myślą o dzieciach w różnym wieku – tak, by każde znalazło tu coś dla siebie. Wśród urządzeń znajduje się duży zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami, który od razu przyciąga uwagę kolorami i kształtem.

Nie mogło też zabraknąć piaskownicy – to jedno z tych miejsc, w których dzieci potrafią spędzać długie godziny na kopaniu, przesypywaniu i budowaniu. Została wyposażona w zadaszenie, by chronić najmłodszych przed słońcem – nawet w cieplejsze dni można się tu bawić komfortowo i bezpiecznie.

Obok pojawiły się huśtawki – kolejna obowiązkowa atrakcja, bez której trudno wyobrazić sobie plac zabaw. Jest tam zarówno huśtawka klasyczna, dobrze znana każdemu z dzieciństwa, ale też sześcioramienna, która umożliwia wspólną zabawę większej grupie dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszy się też huśtawka „bocianie gniazdo” – szeroka, zawieszona na linach, wygodna zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci.

Z myślą o najmłodszych na placu pojawiły się trzy kolorowe bujaki na sprężynach w kształcie zwierząt – proste, bezpieczne i uwielbiane przez dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z placem zabaw. Jest też karuzela – klasyczna, dobrze znana atrakcja, która wciąż daje mnóstwo radości najmłodszym.

To jednak nie koniec – plac zabaw będzie stopniowo uzupełniany o kolejne elementy. W najbliższym czasie pojawią się urządzenia siłowni plenerowej, a w planach jest również montaż linarium wspinaczkowego – atrakcji, która przypadnie do gustu zwłaszcza starszym dzieciom.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 240 000 złotych.

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - Zawodniczki z Zielonki wśród najlepszych na turnieju judo

Zawodniczki z Zielonki wśród najlepszych na turnieju judo

W miniony weekend odbył się jeden z najważniejszych startów pierwszej części sezonu judo – międzynarodowy Puchar Polski Baltic Cup Gdynia 2026. Zawodniczki z Zielonki [...]
0 komentarzy
Zielonka - Młodzież ma głos. OKiS czeka na kreatywne pomysły

Zielonka – Młodzież ma głos. OKiS czeka na kreatywne pomysły

Dobry pomysł może zamienić się w wydarzenie, warsztaty, koncert, wystawę, turniej, klub filmowy albo zupełnie nową inicjatywę, której w Zielonce jeszcze nie było. [...]
0 komentarzy

Zielonka – Rozkład jazdy miejskich linii „L” w długi weekend czerwcowy

W okresie długiego weekendu czerwcowego, od 4 do 7 czerwca br., autobusy linii L40, L46 oraz L27 będą kursowały według zmienionego harmonogramu.  Czwartek, [...]
0 komentarzy
Zielonka - „Babie Lato” coraz bliżej nowej odsłony. Trwają prace wewnątrz budynku

Zielonka – „Babie Lato” coraz bliżej nowej odsłony. Trwają prace wewnątrz budynku

Modernizacja budynku „Babie Lato” na osiedlu Poligon konsekwentnie postępuje. Obiekt, który jeszcze kilka miesięcy temu był na początku dużej budowlanej zmiany, dziś coraz [...]
0 komentarzy
Charytatywna Sztafeta 4 Stolic przebiegnie przez Zielonkę

Charytatywna Sztafeta 4 Stolic przebiegnie przez Zielonkę

W nocy z wtorku na środę uczestnicy charytatywnej sztafety przebiegną przez Zielonkę, niosąc ze sobą nie tylko sportowe emocje, ale przede wszystkim ideę [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.