Zielonka – Od 1 lipca obsługa PSZOK tylko z kartą

Zielonka - Od 1 lipca obsługa PSZOK tylko z kartą

Jeszcze tylko do końca czerwca można oddawać odpady na przejściowych zasadach – przy użyciu karty PSZOK lub po spisaniu protokołu. Od 1 lipca odpady będą przyjmowane wyłącznie z kartą. Tych z Państwa, którzy jej nie posiadają, zachęcamy do wyrobienia w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zielonce lub w Urzędzie Miasta. 

Karta PSZOK została wprowadzona w maju ubiegłego roku, aby usprawnić i przyspieszyć proces oddawania odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Zasady działania karty PSZOK

Karta PSZOK to karta zbliżeniowa, posiadająca indywidualny numer identyfikacyjny przypisany do nieruchomości. W systemie powiązanym z kartą rejestrowane są wszystkie dane dotyczące przekazanych odpadów komunalnych, jak np. rodzaj i ilość.

System „Karta PSZOK” ma również na celu kontrolę czy odpady, które mieszkaniec oddaje do punktu, pochodzą z gospodarstwa domowego położonego w Zielonce. Ta weryfikacja poprawia szczelność systemu gospodarowania odpadami w naszym mieście.

Dzięki nowoczesnemu systemowi, posiadacze karty mogą w każdej chwili sprawdzić wykorzystane limity i oddaną w ciągu roku ilość odpadów. Pomaga w tym specjalna wyszukiwarka, która dostępna jest na naszym portalu w zakładce KARTA PSZOK.

Do końca czerwca trwa okres przejściowy, podczas którego odpady do PSZOK można oddawać zarówno przy wykorzystaniu karty, jak i na starych zasadach, gdy sporządzany jest protokół w formie papierowej. Ta sytuacja zmieni się od 1 lipca. Po tej dacie nie będzie już możliwości oddania do PSZOK odpadów bez karty.

Jak wyrobić kartę?

Kartę PSZOK można wyrobić w Urzędzie Miasta przy ul. Lipowej 5 lub w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Krzywej 18.

Aby wyrobić kartę PSZOK, właściciel nieruchomości – osoba składająca deklarację na odpady (lub właściciel lokalu w nieruchomości wielolokalowej) musi złożyć odpowiedni wniosek. Na jedno gospodarstwo domowe przysługuje jedna karta.

Wzór wniosku dla nieruchomości jednorodzinnych oraz lokali w ramach nieruchomości wielorodzinnych dostępne są:

  • w załączeniu na dole strony
  • w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zielonce przy ul. Krzywej 18
  • w Urzędzie Miasta Zielonka przy ul. Lipowej 5
  • w zakładce KARTA PSZOK

Wniosek należy złożyć bezpośrednio w PSZOK lub w Urzędzie Miasta Zielonka w pokoju nr 303.

Jak długo trwa wyrobienie karty?

W przypadku właścicieli nieruchomości, którzy złożyli deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, karty PSZOK wydawane będą praktycznie od ręki, zarówno te wyrabiane w Punkcie, jak również w Urzędzie.

Jeśli ktoś z Państwa nie zdąży wyrobić karty PSZOK do końca czerwca, wciąż będzie mógł oddać odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, jednak przed ich oddaniem konieczne będzie wyrobienie tej karty na miejscu, przy ul. Krzywej 18 lub w Urzędzie Miasta.

Aby uniknąć niedogodności, zachęcamy osoby, które nie posiadają karty PSZOK do jej jak najszybszego wyrobienia.

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Weekendowe atrakcje w Zielonce

Weekendowe atrakcje w Zielonce

Weekend pełen kultury. W tym tygodniu będzie można dyskutować o książkach, pięknie pisać i rozwiązywać kryminalną zagadkę w teatrze. Sobota 15 czerwca, godz. [...]
0 komentarzy
Zielonka - Siatkówka Plażowa na Gliniankach – Letnie Zajęcia dla Mieszkańców

Zielonka – Siatkówka Plażowa na Gliniankach – Letnie Zajęcia dla Mieszkańców

W czwartki o godz. 18.00 odbywać się będą bezpłatne zajęcia  na boiskach plażowych przy stawach na Gliniankach.  Cotygodniowe mecze siatkówki plażowej, organizowane przez Fundacja [...]
0 komentarzy
Zielonka - „Powitanie lata 2024” z Klubem Sportów Walki Kyokushin

Zielonka – „Powitanie lata 2024” z Klubem Sportów Walki Kyokushin

Rodzinny Piknik „Powitanie Lata 2024” odbędzie się już jutro, 14 czerwca. Wydarzenie organizowane jest przez Klub Sportów Walki KYOKUSHIN. Wstęp na piknik jest [...]
0 komentarzy
Zielonka - Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zielonka – Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zielonkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi 20-lecie istnienia. Z tej okazji w Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się wczoraj wspaniała uroczystość. Było rozdanie dyplomów, [...]
0 komentarzy
Zielonka - interwencja Miasta w sprawie terminu remontu przejazdu kolejowego

Zielonka – interwencja Miasta w sprawie terminu remontu przejazdu kolejowego

W ostatni piątek, Zastępca Burmistrza Tomasz Pieloszczyk spotkał się z przedstawicielami Zakładu Linii Kolejowych w Siedlcach oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Podczas spotkania [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.