Zielonka – Otwarcie sezonu letniego w ogródku kulturalnym Kolejowej 11

Kolejowa 11 zaprasza na otwarcie letniego ogródka – od porannych warsztatów po wieczór z muzyką na żywo. To świetna okazja, by zdobyć nowe umiejętności i pomysły na tworzenie własnych zielonych stref relaksu – na działce, balkonie czy przydomowym ogródku. Finałem dnia będzie wyśmienity koncert Jacka Lachowicza – L.A.S.

Warsztaty i prelekcje

W sobotę, 24 maja, w godzinach 10:00–14:00 ogródek w Kolejowej 11 ożyje dzięki bogatemu programowi skierowanemu zarówno do dorosłych, jak i dzieci. Wśród propozycji znajdują się praktyczne warsztaty rękodzieła: druk botaniczny – tworzenie wzorów na tkaninach z wykorzystaniem roślin czy wykonanie kwietników z makramy, które każdy uczestnik przygotuje własnoręcznie.

Równolegle odbędą się zajęcia dla najmłodszych – sadzenie roślin, projektowanie wymarzonego ogrodu i ozdabianie doniczek. Dzieci będą mogły rozwijać kreatywność, a jednocześnie nauczyć się podstaw pielęgnacji zieleni.

W programie zaplanowano także spotkania z ekspertami, którzy podzielą się wiedzą o tym jak planować prace w ogrodzie, uprawiać zieleń bez chemii oraz jakie warzywa i zioła można hodować nawet na balkonie. Wśród prelegentów pojawią się:

  •  Anna Piotrowska – przyrodniczka i autorka książki „Zielonym do góry”,
  •  Ewa Napiórkowska – specjalista ogrodnictwa, opiekun kolekcji roślin warzywnych w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie,
  • Agnieszka Szafrańska – projektantka nowoczesnych ogrodów.

Dodatkowo planowane są działania porządkowo-organizacyjne ogródka Kolejowej 11 – malowanie ławek, budowa skalniaka, pielęgnacja rabat i przestrzeni piaskowej. Osoby chętne mogą zabrać ze sobą rękawice i podstawowe narzędzia – kilka kompletów będzie również dostępnych na miejscu.

Jednym z ważnych punktów dnia będzie Sąsiedzka Wymiana Roślin. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą wymienić się sadzonkami, nasionami czy doniczkami – bez konieczności zakupu. Wystarczy przynieść zdrowe rośliny lub po prostu przyjść i zabrać coś dla siebie.

Muzyczne otwarcie sezonu

Finałem dnia będzie koncert Jacka Lachowicza – L.A.S., który rozpocznie się o godz. 20:00. Na scenie przy Kolejowej 11 usłyszymy m.in. utwory z najnowszej płyty artysty, znanego z zespołów Ścianka, Lenny Valentino i współpracy z czołówką polskiej sceny muzycznej.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, a w razie niepogody wydarzenie odbędzie się w budynku.

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - Czasowa zmiana trasy linii L40 od 18 marca

Zielonka – Czasowa zmiana trasy linii L40 od 18 marca

Od środy 18 marca 2026 r. do odwołania pasażerowie korzystający z linii L40 muszą liczyć się ze zmianą trasy autobusów w kierunku Centrum [...]
0 komentarzy
Zielonka - Twórcza i charytatywna niedziela

Zielonka – Twórcza i charytatywna niedziela

Pogoda jest już wiosenna, w końcu wiosna już za tydzień. To zachęca do wyjścia z domu. Niedzielę warto spędzić w Zielonce, gdzie czekają [...]
0 komentarzy
Dwa srebrne medale dla UKS Bankówka Zielonka na Mistrzostwach Polski 3 vs 3

Dwa srebrne medale dla UKS Bankówka Zielonka na Mistrzostwach Polski 3 vs 3

Podczas Mistrzostw Polski w unihokeju w formule 3 na 3, które odbyły się 8 marca 2026 roku, nasze drużyny UKS Bankówka Zielonka wywalczyły [...]
0 komentarzy
Zielonka - Porządkowanie miasta po zimie

Zielonka – Porządkowanie miasta po zimie

W Zielonce już widać pierwsze oznaki zmiany pory roku. Zakład Gospodarki Komunalnej rozpoczął coroczne prace porządkowe po zimie. Na ulice wyjechał specjalistyczny sprzęt, [...]
0 komentarzy
Zielonka – Miejska dotacja do 5000 zł na przyłącze gazowe. Trwa nabór wniosków

Zielonka – Miejska dotacja do 5000 zł na przyłącze gazowe. Trwa nabór wniosków

UM Zielonka zachęca do skorzystania z miejskiego wsparcia na wykonanie przyłącza gazowego i instalacji gazowej. Rozpoczął się kolejny nabór wniosków w programie dotacyjnym, [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.