Zielonka – Święto Kolejowej 17 czerwca

Zielonka - Święto Kolejowej 17 czerwca

Wkrótce minie rok od rozpoczęcia działalności Kolejowej 11 w odmienionej odsłonie i w nowej funkcji. Każdy miesiąc to nowa, niebanalna, ciekawa i różnorodna oferta dająca mieszkańcom możliwości spędzania wolnego czasu z kulturą. Tym razem mamy przyjemność zaprosić Państwa na Święto (ulicy) Kolejowej. Jak zawsze czekać na Państwa będzie wiele interesujących i inspirujących propozycji. Do zobaczenia w sobotę 17 czerwca. 

Święto Kolejowej to szereg ciekawych spotkań, rozwijających warsztatów i energetycznych koncertów. Świętowanie rozpocznie się od godziny 10:00 w ogrodzie za budynkiem Kolejowej 11.

Wszystkie atrakcje tego dnia będą bezpłatne.

Święto Kolejowej to doskonała okazja do spotkania się, wzmocnienia więzi sąsiedzkich oraz promocji lokalnych działań.

SPOTKANIA I WARSZTATY

godz. 11:00

Udekoruj swój ogród z rzeczy, które planowałeś/aś wyrzucić (DIY) – warsztat skierowany jest do osób, które lubią tworzyć lub posiadać nietuzinkowe rzeczy. Bo właśnie takim efektem zakończy się spotkanie. Zachęcamy do stworzenia własnej dekoracji ogrodowej z przyniesionych przedmiotów typu: europalety, drabiny, przeróżne pojemniki (od niewielkich doniczek ceramicznych po skrzynki, głęboką balię czy beczkę), walizki podróżne z bokami i okuciami na krawędziach, okiennice, butelki, słoiki, zastawę typu dzbanek, drzwi.

godz. 12:00 

Budowanie domków dla owadów – warsztaty tworzenia domów, które będą schronieniem dla pszczół i trzmieli oraz miejscem zimowej hibernacji motyli i biedronek. Do udziału w warsztatach ratusz zaprasza osoby powyżej 13 roku życia. Zapisy możliwe są za pomocą formularza on-line.

godz. 13:00

Warsztat tworzenia naturalnych sprayów spacerowych antykleszcz i antykomar. Na warsztatach każdy wykona swój preparat, który będzie mógł zabrać w niejeden spacer po zielonkowskich parkach i lasach.

Pan Kuleczka, Wesoły Ryjek i przyjaciele – spotkanie dla przedszkolaków z Wojciechem Widłakiem, twórcą przygód m.in. o „Wesołym Ryjku” oraz „Pana Kuleczki”. Autor porozmawia z dziećmi na temat tego, co jest potrzebne do napisania książki, skąd czerpie pomysły, jak wygląda jego współpraca ze wspaniałymi ilustratorami, dzięki którym bohaterowie książek ożywają oraz o tym jak działa wyobraźnia. Podczas spotkania będzie można nabyć książki autora i zdobyć autograf.

godz. 15:00

Robimy zielnik społeczny –  dzieło będzie służyć wszystkim mieszkańcom Zielonki. Każdy będzie mógł z niego korzystać zrywając coś dla siebie i zabierając do domu. W skrzynkach posadzone będą  truskawki, bazylia, mięta, sałata, rozmaryn itp.

Warsztaty Haftuj swój ciuch! – zachęcamy do przyjścia z t-shirtem, torbą lub koszulą, a my powiemy jak sprawić, aby stała się wyjątkowa. Warsztaty haftu dedykujemy osobom, które znają podstawy tego rękodzieła i chcą lepiej poznać tę technikę. Zapraszamy również początkujących – dla nich przygotujemy tamborki oraz zapoznamy z narzędziami, dzięki którym zrobicie testowy wzór. Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby powyżej 13 roku życia. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy możliwe są za pomocą formularza on-line. – zachęcają organizatorzy

KONCERTY

17:30 Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów – koncert krakowskiego zespołu, który gra muzykę z pogranicza rocka alternatywnego i pop-rocka. Popowa przebojowość grupy, taneczna energia oraz wszechobecny dowcip dają publiczności poczucie szczęścia i pozwalają zapomnieć, że są na świecie smutne miejsca.

19:00 Przybył – koncert zespołu Sławomira Przybyła, gitarzysty i autora piosenek pochodzącego z Poznania, który w 2013 roku zaprosił do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski. PRZYBYŁ w swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa.

20:30 Koncert zespołu Haydamaky – to dawka potężnego rocka, reggae i ludowych melodii z Ukrainy. Koncert grupy Haydamaky to gwarantowany wybuch energii, który nie pozwali stać w miejscu.

Oprócz programu warsztatów i koncertów, czekać będą także tematyczne strefy: VR (w godz. 15:00 – 17:00), zabaw dla dzieci (od godz. 13:00), slackline czy sąsiedzkiej aktywności. Tego dnia będzie można wykonać bezpłatne badania słuchu lub poznać nowości książkowe przy stanowiskach wydawnictw. Do Kolejowej 11 zawita również Centrum Aktywności Seniora. Tego dnia  zorganizowana zostanie strefa gastronomiczna.

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - Burmistrz otrzymał wotum zaufania i absolutorium

Zielonka – Burmistrz otrzymał wotum zaufania i absolutorium

Rada Miasta Zielonka, podczas III sesji, podjęła decyzję o udzieleniu Burmistrzowi Kamilowi Michałowi Iwandowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2023 [...]
0 komentarzy
Zielonka - wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

Zielonka – wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

Już za kilka dni wakacje. Dla uczniów oznacza to upragniony wypoczynek, a dla nas początek intensywnych prac remontowo-modernizacyjnych w szkołach i przedszkolach. Zmiany [...]
0 komentarzy
Zielonka - wykonawca drogi w osiedlu Poligon rozpocznie prace w lipcu

Zielonka – wykonawca drogi w osiedlu Poligon rozpocznie prace w lipcu

Wykonawcą inwestycji jest firma Jakość Bis z Ząbek, która dzisiaj została oficjalnie wprowadzona na teren budowy przez Burmistrza Kamila Michała Iwandowskiego oraz Zastępcę [...]
0 komentarzy
Zielonka - dyżury psychologa dziecięcego w punkcie konsultacyjnym

Zielonka – dyżury psychologa dziecięcego w punkcie konsultacyjnym

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny ds. Uzależnień w Zielonce poszerza swoją ofertę wsparcia. Już od czwartku, dzieci będą mogły bezpłatnie skorzystać z profesjonalnej pomocy psychologa dziecięcego. [...]
0 komentarzy
Zielonka - 30-lecie firmy Szlesz-Mar

Zielonka – 30-lecie firmy Szlesz-Mar

Do grona zasłużonych i długoletnich przedsiębiorców z Zielonki dołączył Pan Andrzej Szleszyński, który swoją firmę prowadzi już od 30 lat. Z tej okazji [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.