Z każdym kolejnym tygodniem prace na ulicach Jagiellońskiej i Gromali nabierają rozpędu. Obecnie jesteśmy jeszcze na etapie wykopów, ale przed nami kolejne istotne działania, które przybliżają nas do ukończenia tej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji. – informuje UM Zielonka
Wykonawca zakończył etap związany z budową kanału technologicznego. Do końca zmierzają również prace związane z przebudową sieci teletechnicznej.
W najbliższym czasie prace na budowie skupią się m.in. na:
- kontynuacji budowy kanalizacji deszczowej,
- wykonaniu podbudowy przyszłej jezdni na pozostałym odcinku od ulicy Inżynierskiej do ulicy Gromali,
- kontynuacji ułożenia kabli energetycznych i oświetleniowych.
Na przyszły tydzień zaplanowano rozpoczęcie prac przy układaniu krawężnika od strony ulicy Inżynierskiej.
Koszt inwestycji to niemal 7,3 mln zł. Dofinansowanie ze środków krajowych stanowi blisko 91%. Pozostała część finansowana jest z budżetu Miasta Zielonka.
Źródło: UM Zielonka
Więcej informacji z Zielonki
Zielonka – Kultura, historia i sąsiedzkie spotkania
Weekend w Zielonce zapowiada się naprawdę ciekawie – będą opowieści o starych rodach, garażowe wyprzedaże, mocne wrażenia w Klubie Książki. Weekend zakończy piknik
[...]
0 komentarzy
Zielonka – Dotacje dla organizacji pozarządowych na wakacyjną ofertę dla dzieci i młodzieży
Zbliżające się wakacje to czas odpoczynku, ale także wyzwanie związane z organizacją wolnego czasu dzieci i młodzieży. Dlatego Miasto Zielonka, we współpracy z
[...]
0 komentarzy
Kolej na lato – piknik na rozpoczęcie lata w Kolejowej 11
Mikser zagra w Zielonce. „Kolej na LATO” już 20 czerwca przy Kolejowej11 Warsztaty artystyczne, koncert rapera Miksera, Silent Disco i atrakcje dla całych
[...]
0 komentarzy
Widowiskowy przelot wojskowych samolotów nad Zielonką
W czwartek, 18 czerwca, w godzinach 11:35–11:45 nad Zielonką odbędzie się widowiskowy przelot formacji trzech samolotów bojowych. Przelot będzie związany z obchodami Święta
[...]
0 komentarzy
Dotacja dla OSP Zielonka na remont strażnicy
Dotacja z budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości 40 000 zł zostanie przeznaczona na modernizację strażnicy. Środki zostały przyznane w ramach programu „Mazowsze dla
[...]
0 komentarzy

