Zielonka w programie ?Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej?

Miasto Zielonka otrzymało wsparcie finansowe z programu ?Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej?. Przyznana nam kwota wsparcia to 58 141,26 zł .

Program realizowany będzie w 2020 roku, a jego celem jest wsparcie pełnoletnich osób niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w ich codziennym życiu osobistym oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym. W ramach wsparcia, osoba niepełnosprawna będzie mogła skorzystać z usługi asystenta, który pomoże m.in. w wyjściach do urzędu, ośrodka zdrowia, pracy lub dojeździe na rehabilitację. Ponadto asystent pomoże w zrobieniu zakupów, załatwieniu spraw urzędowych, czy aktywnym udziale w życiu kulturalnym, czyli korzystaniu m.in. z kina, teatru, galerii sztuki, wystaw.

Przyznane środki pozwolą nam pomóc dwóm osobom o znacznym stopniu niepełnosprawności i trzem osobom o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Wszelkich szczegółowych informacji na ten temat udziela Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonce, tel. (22) 761 00 47, e-mail: ops_zielonka@o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.