Zima w mieście 2009

Podczas ferii zimowych instytucje kulturalne oraz szkoły podstawowe zorganizują najmłodszym w powiecie zajęcia i wyjazdy. ŻYCIE sprawdziło, co, gdzie i kiedy będzie się odbywać.

ZĄBKI
Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach w poniedziałki, środy i piątki organizuje wyjazdy do Parku Wodnego Warszawianka. We wtorki podróż do kina. W czwartki odbywać się będą warsztaty teatralne i plastyczne. O 14 we wtorki i czwartki przedstawienia teatralne. Więcej informacji na www.mokzabki.koti.pl/zima.pdf
MARKI
W Markach, jak co roku, zajęcia dla najmłodszych przygotują szkoły podstawowe. W ?Jedynce? oprócz zajęć muzycznych, sportowych i plastycznych dla dzieci codzienne wycieczki. Wśród nich wyjazdy na basen i lodowisko, a także do centrum rozrywki Hula-Kula, warszawskiego ZOO i Pałacu Kultury i Nauki. Szkoła Podstawowa Nr 3 również przygotowuje wiele atrakcji. Wyjazdy do kina i na basen, zajęcia sportowe i plastyczne od poniedziałku do piątku. Pozostałe szkoły w Markach również organizują czas dzieciom w ferie. Szczegóły w placówkach.
ZIELONKA
Na spędzenie ciekawego czasu w ferie zaprasza Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce, Gimnazjum Miejskie oraz Referat Promocji i Informacji Urzędu Miasta. W godz. 10-15 odbywać się będą zajęcia sportowe, ceramiczne i plastyczne. Specjalną atrakcją będą zabawy w Jaskini Solnej. 21 stycznia odbędzie się pokaz sztuki cyrkowej, a 28 stycznia spotkanie z iluzjonistą.
KOBYŁKA
Od 19 do 30 stycznia w godzinach 9-15.30 na półkolonie ?Zima w mieście? zaprasza Miejski Ośrodek Kultury. W programie półkolonii wyjazdy rekreacyjne i sportowe oraz seanse filmowe w MOK. Organizatorzy zapewniają profesjonalną opiekę dla dzieci podczas trwania zajęć.
WOŁOMIN
Miejski Dom Kultury w Wołominie przy Mariańskiej 7 zaprasza na zajęcia w godzinach 8-16 podczas całych ferii zimowych. W programie m.in.: basen, lodowisko, wyjazdy do kina i Aquaparku. A także zabawy w grupach i olimpiada sportowa. Organizatorzy zapewniają opiekę oraz dwa dania dziennie. Zajęcia są płatne. Szczegóły na www.mdkwolomin.pl
Program ?Zima w mieście? przygotowuje również OSiR Wołomin.
RADZYMIN
Niezwykle ciekawy program na czas ferii przygotował dla dzieci i młodzieży Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu. W programie turnieje: tenisa stołowego, halowej piłki nożnej, piłki siatkowej, ręcznej i warcabów.  A poza tym bajki kostiumowe, wyjazdy do gospodarstwa agroturystycznego i pływalni. Jeśli pogoda dopisze chętni mogą wybrać się na kulig, a ferie w ROKiS zakończy bal karnawałowy. W czasie ferii czynna będzie pracowania plastyczna oraz zimowa akademia Karate Kyokushin. Szczegóły na www.radzymin.pl.
TŁUSZCZ
Centrum Kultury w Tłuszczu czynne będzie w ferie tak jak zawsze od 8 do 19. Wszystkie zajęcia prowadzone w CK będą odbywać się normalnie. Oprócz tego odbędą się pokazy filmów fabularnych dla dzieci i młodzieży. Jeśli pogoda dopisze zorganizowany zostanie kulig. Przygotowane są też ciekawe warsztaty tworzenia witraży.
DĄBRÓWKA
Na zimowe zajęcia w czasie ferii w Dąbrówce zaprasza Gminne Centrum Kultury oraz biblioteka. W programie pokazy filmów, zajęcia plastyczne, gry i konkursy. Ferie zakończy bal karnawałowy dla uczestników akcji ?Zima w mieście?.

Adam Kudełka