Zimowy Poland Bike Marathon w Otwocku

Zimowy Poland Bike Marathon w Otwocku

To było mocne otwarcie! Kolarski peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, na inaugurację sezonu zimowego wybrał się do Otwocka. Frekwencja imponująca. Prawie 250 kolarzy na rowerach górskich wzięło udział w zawodach Zimowy Poland Bike Marathon. Kolejny raz bazą zawodów Poland Bike był otwocki „Medyk”, renomowana Medyczna Szkoła Policealna w Otwocku.

– „Miasto z dobrym klimatem”, czyli Otwock to jest marka Poland Bike – mówi Grzegorz Wajs, organizator imprez Poland Bike. – W naszym głównym cyklu LOTTO Poland Bike Marathon odwiedzaliśmy Otwock już dziesięć razy, ale zimą byliśmy tu dopiero drugi raz. Świetna frekwencja, bo warunki nie były łatwe. Kolarze kolejny raz udowodnili, że są prawdziwymi twardzielami i dla nich niska temperatura nie jest przeszkodą do ścigania.

Kolarze na rowerach górskich rywalizowali na trzech dystansach w lasach otwockich, znajdujących się w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. To teren bardzo ceniony od lat przez amatorów MTB, jak na Mazowsze dość pofałdowany, pełen pięknych i zarazem technicznych odcinków.

Na trasie MAX (36,5 km) wygrał Michał Glanz (JBG2 Team), wyprzedzając Patryka Białka (KK Catena Wyszków) i Tomasza Cybulę (Predatory), a wśród kobiet zwyciężyła Krystyna Żyżyńska-Galeńska, przed Sylwią Tkaczyk (obie z Damovo Bike Team) i Karoliną Pacek (Stajnia Rowerowa Team).

Dystans MINI (18,5 km) najszybciej pokonał Kamil Maciejewski (Daleszyce), przed Adamem Gardulskim (Rafbike Cycling Team), a trzeci był Anthony McFarlane (FTI Racing Team); natomiast w gronie kobiet triumfowała Oliwia McFarlane (FTI Racing Team), przed Klarą Troficką (Bike Expo Narodowy Team) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na trasie FAN (8 km). Wśród chłopców triumfował Dawid Kaszewski, przed Ksawerym Wolańskim (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Igorem Kotlengą (Jabłonna), a w rywalizacji dziewcząt wygrała Karolina Piętka, przed Hanną Piętką (obie z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Kamilą Bernady (Warszawa).

Partnerami Zimowego Poland Bike Marathon w Otwocku były Miasto Otwock, Starostwo Powiatowe w Otwocku, Medyczna Szkoła Policealna w Otwocku i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawowali Prezydent Miasta Otwocka, Starosta Otwocki i Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Kolejne kolarskie wyścigi na rowerach górskich już w najbliższą niedzielę 12 marca. Tym razem Zimowy Poland Bike Marathon zawita do podwarszawskich Marek. Zapraszamy!

Więcej na www.zimowy.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Zimowy Poland Bike Marathon w Otwocku

Zimowy Poland Bike Marathon w Otwocku

Zimowy Poland Bike Marathon w Otwocku

Zimowy Poland Bike Marathon w Otwocku

 

Więcej informacji z Mazowsza

Jedyna taka noc w roku

Przed nami Noc Muzeów, którą w tym roku obchodzimy 18 maja – w Międzynarodowym Dniu Muzeów. Mazowieckie placówki przygotowują wiele atrakcji i każdy [...]
0 komentarzy
Informacje z Mazowsza

Informacje z Mazowsza

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” mówimy m.in. o rekordowych inwestycjach drogowych na Mazowszu, ponad 5 mln zł [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 20 do 24 maja planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy

Przywrócenie dwutorowego ruchu pociągów na liniach R8 i R2

Koleje Mazowieckie informują, że w związku z zakończeniem prac na linii nr 8 i linii nr 2 zostanie przywrócony dwutorowy ruch pociągów: od [...]
0 komentarzy

Mazowieckie miasta, miasteczka i wsie w obiektywie

Architektura, zabytki, pejzaże mazowieckich miast, miasteczek i wsi to temat tegorocznej edycji konkursu fotograficznego „Odkrywamy nasze dziedzictwo”. Samorząd Mazowsza nagrodzi najlepsze zdjęcia wykonane [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.