Zmienne szczęście

Zwycięstwo w sobotę i porażka w niedzielę ? to bilans drużyny seniorów MUKS Zielonka w rozgrywkach I ligi. Drużyna jest na 5 miejscu w tabeli.

To były bardzo ważne spotkania dla podopiecznych Roberta Deski. Ich przeciwnik UKS Siedlec to bezpośredni konkurent w rozgrywkach unihokejowej ekstraklasy. W sobotę mecz zapowiadał się na bardzo wyrównany ? pod dwóch kwartach było 3:2 dla MUKS. Dopiero w trzeciej odsłonie drużyna z Zielonki zaczęła grać skuteczniej i strzeliła przeciwnikom cztery bramki. Mecz zakończył się wynikiem 7:4. To był dobry prognostyk przed niedzielnym rewanżem.
Niestety z drużyny z Zielonki niespodziewanie uszło powietrze. Goście rozpoczęli w pierwszej tercji od pewnego prowadzenia 2:0. Na szczęście w drugiej odsłonie MUKS odrobinę się przebudził i doprowadził do wyrównania. Jednak szybko snajperzy UKS Siedlec wyprowadzili swój zespół na prowadzenie. Trzecia tercja należała do gości, którzy strzelili beniaminkowi z Zielonki aż pięć bramek. Podopieczni Roberta Deski potrafili odpowiedziec zaledwie jednym golem. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:4 dla UKS Siedlec.
Porażka może mieć duże konsekwencje dla układu tabeli. Zwycięstwo mogłoby przybliżyć zielonkowski zespół do bezpośredniego konkurenta. A tak trzeba liczyć na szczęście w kolejnych spotkaniach.