10 medali KSW Kyokushin na gali w Broku

W sobotę (3 października) w Broku odbył się VII Ogólnopolski Turniej Karate dla dzieci i młodzieży. Atrakcją dla uczestników były finałowe pojedynki rozgrywane na jednej macie w formie gali przy doskonałej oprawie świetlnej i muzycznej. W zawodach wzięło udział 170 wojowników w wieku 8-15 lat zrzeszonych w 12 klubach.

Patronat honorowy nad turniejem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Dodatkowa rywalizacja turniejowa rozegrała się w widowiskowej konkurencji walk reżyserowanych i kata. Walki sportowe były nad wyraz zacięte, a reprezentanci Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli 10 medali.
Na najwyższym stopniu podium po trzech rundach walk z zawodnikami z Ostrowii Mazowieckiej, Augustowa oraz Łomży stanęli: Ania Stankiewicz i Filip Nejfeld. Obydwoje w swoich wszystkich pojedynkach osiągali przewagę po celnych technikach: na głowę w przypadku Ani, a Filip dominował w kopnięciach na strefę ud. W najmłodszej kategorii chłopców wyróżnił się pięknym nokautem w finale zwycięzca Mateusz Kornacki. Wicemistrzami turnieju po trudnych walkach zostali: Gabrysia Majewska, Igor Tomkowicz i Jakub Nejfeld, którzy pokonali zawodników z Iławy, Ostrołęki i Warszawy. Brązowe medale wywalczyli: Wiktoria Kornacka, Krystian Tyszko, Bartek Kazimierczak oraz Karol Narożniak. Po jednej zwycięskiej walce turniej tuż za podium ukończył Mateusz Leśniczak. Poziom turnieju w Broku był bardzo wysoki i dało się odczuć ogromną motywację do zwycięstwa, ponieważ na wszystkich medalistów czekały tego dnia piękne puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Zawody podsumowały intensywny okres startów kontrolnych zawodników Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN jako przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w Wieliczce. Więcej informacji i zdjęcia z turnieju na www.kswkyokushin.pl