12 medali, dwa puchary siłaczy Wichru Kobyłka

W zakończonych w niedzielę (15 marca) w Chorzowie XXIV Mistrzostwach Polski Juniorów, Seniorów i Weteranów w wyciskaniu sztangi leżąc, startowało dziewięciu zawodników z MKS Wicher Kobyłka. Mistrzostwa, które zorganizował UKS Pover Kuźnik Chorzów były na bardzo wysokim poziomie, ustanowiono kilkanaście rekordów Polski. Nasi zawodnicy również mocno zaznaczyli swą obecność zdobywając aż 12 medali.

W pierwszym dniu mistrzostw startowało sześciu zawodników Wichru Kobyłka. Jako pierwszy wyciskał 16 letni Norbert Jędrzejewski, który w kat. do 53 kg zdobył trzy złote medale wśród juniorów do 18, 20 i 23 lat. Następnie startowali dwaj bracia Białkowie w kat. wagowej do 66 kg. Artur Białek w juniorach do 20 lat wynikiem 150 kg zdobył złoty medal a w kat. 23 lata ? brązowy, natomiast Rafał startował w seniorach uzyskał 155 kg i zajął czwarte miejsce. Należy podkreślić, że zbijał on aż 5 kg wagi.

Kolejnych dwóch naszych zawodników startowało w kat. 93 i 105 kg ? Cezary Rzempołuch w Juniorach do lat 20 w kat. do 93 kg uzyskał 192,5 kg zdobywając tym samym brązowy medal i poprawił swój rekord życiowy o 7,5 kg. W wadze do 105 kg startowali trzej nasi zawodnicy: w juniorach do 18 lat ? Kamil Kostrzewa uzyskał 140 kg i zajął czwarte miejsce a Sebastian Kościesza wynikiem 145 kg w tej samej kategorii wiekowej zdobył brązowy medal a do lat 20 wywalczył również brązowy medal. Trzecim zawodnikiem tej kat. wagowej był Dawid Zaniewski startujący w kat. juniorów do lat 20 i zdobył złoty medal wynikiem 165 kg.

W najcięższej kategorii powyżej 120 kg startowali: Łukasz Jędrysiak i Łukasz Doruch. Jędrysiak wycisnął 155 kg i zdobył dwa srebrne medale w juniorach do lat 20 i 23 lat. Doruch zaliczył 190 kg i w juniorach do lat 23 zdobył złoty medal. Należy zaznaczyć że Łukasz Doruch startował z kontuzją dłoni, co jak widać nie przeszkodziło naszemu zawodnikowi w uzyskaniu rekordowego wyniku.

Zakończone Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc potwierdziły dominację w kraju zawodników MKS Wicher Kobyłka. Łącznie zdobyliśmy: sześć złotych, dwa srebrne i cztery brązowe medale oraz pierwsze miejsce w punktacji klubowej juniorów do lat 20 i drugie miejsce w juniorach do lat 23.

Czekamy na kolejne sukcesy tym razem wiążemy nadzieje ze startem dwóch naszych zawodników w trójboju siłowym klasycznym podczas Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym w Czeskim Pilznie. Na mistrzostwa udają się już w najbliższy piątek: Michał Skonieczny i Patryk Zaniewski. Odnoszący takie sukcesy zawodnicy liczą na pozyskanie sponsorów, którzy pomogą utrzymać wysoki poziom sportowy i walczyć o kolejne laury.