14. Cieszy tylko zwycięstwo

Piłkarze Huraganu-Sobsmaku Wołomin w siódmej kolejce rozgrywek Mazowieckiej Ligi Seniorów pokonali w sobotę 17 września na własnym boisku KS Łomianki 5:2 (2:1) i wyszli różnicą bramek na pozycję lidera.

Huragan był zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania. Zespół KS Łomianki należy bowiem dotychczas do słabeuszy rozgrywek Mazowieckiej Ligi Seniorów, gromadząc na swym koncie zaledwie jeden punkt. Rzeczywiście piłkarze wołomińscy odnieśli dość wyraźne zwycięstwo, ale nie przyszło im ono wcale łatwo. Przyczyna takiego stanu rzeczy była słaba gra wołomińskich piłkarzy, zwłaszcza w pierwszej połowie, oraz indolencja strzelecka po przerwie. Co najmniej pięć nie wykorzystanych stuprocentowych sytuacji i fatalnie przestrzelony rzut karny przez Milewskiego, to obraz skuteczności Huraganu w drugiej połowie. Oczywiście niepełny bo w końcu nasz zespół zdobył w tej części meczu aż trzy bramki i to nawet bardzo ładne, ale można było ten mecz łatwiej i wyżej wygrać.
A zaczęło się wszystko bardzo źle dla wołominiaków. W 22 minucie goście uzyskali bowiem prowadzenie i to po samobójczym golu naszego pomocnika Kamila Rakowskiego. W tym momencie pojawiły się poważne obawy o możliwość przykrej dla Huraganu niespodzianki. Na szczęście jeszcze przed przerwa udało się naszym piłkarzom strzelić dwie bramki. Ich zdobywcami byli: Marek Wojdyna i pałający wielką chęcią rehabilitacji za wspomnianego „samobója” Rakowski.
W drugiej połowie przewaga Huraganu była już wyraźna, ale fatalne „pudła” wołomińskich piłkarzy nie pozwoliły przez około 20 minut podwyższyć rezultatu. Wreszcie pięknego gola głowa zdobył Łukasz Fijołek, później po ładnej zespołowej akcji bramkę na 4:11 uzyskał Sebastian Kozłowski. Nie był to jednak koniec emocji, gdyż gościom udało się jeszcze zmniejszyć niekorzystny wynik na 2:4. tuz przed końcem piłkarze Huraganu zdobyli gola na 5:2 po strzale Góralczyka i tak zakończył się ten, stojący w sumie na słabym poziomie, mecz. Zwycięstwo i 3 zdobyte punkty Huraganu jednak cieszą. Dzięki temu wołominiacy znajdują się nadal w ścisłej czołówce zespołów Mazowieckiej Ligi Seniorów i maja szansę na awans do czwartej ligi.
Pod warunkiem oczywiście lepszej i skuteczniejszej gry, niż w meczu z KS Łomianki. W najbliższej kolejce ligowej Huragan powinien powiększyć swoje konto punktowe, gdyż spotka się w Legionowie z rezerwami Legionovii, znajdującymi się w końcu tabeli.
Natomiast w Wołominie piłkarzy Huraganu zobaczymy w sobotę 1 października o godz. 15.00 w „meczu prawdy” z MKS Ciechanów.
Skład Huraganu w meczu z KS Łomianki:T. Wojdyna – Górski, Greloch, Porucznik, Gostyński – Rakowski, Góralczyk, Fijołek, M. Wojdyna – Słomski (Kozłowski), Milewski (Pazio).