14 medali w Piasecznie Ksw Kyokushin

11 maja w Piasecznie odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Piasecznie, w którym wzięło udział 160 zawodników z 13 klubów. Turniej skierowany był głównie dla dzieci i młodzieży od 5 do 17 roku życia.

Młodzi zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli 14 medali, co w klasyfikacji drużynowej dało wysokie trzecie miejsce. Na uznanie zasługują wszyscy początkujący wojownicy w wieku 5 – 9 lat, którzy wzorowo spisali się podczas udziału w swoich pierwszych starciach na zawodach międzyklubowych. Odwaga jaką wykazali się najmłodsi przystępując do wymagających pojedynków jest godna podziwu i wróży duże sukcesy w przyszłości.

ksw

W swoich kategoriach triumfowali: Hubert Szulim, Wojtek Fijałkowski i Mateusz Leśniczak. Drugie miejsca zajęli: Karol Burzyk i Bartek Kazimierczak. Brązowe medale zdobyli: Kajetan Baran, Paweł Kowalczyk, Staś Marczuk, Kacper Dąbrowski, Kajetan Kadłubowski, Mateusz Kornacki, Wiktoria Kornacka i Michalina Maculak. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Mateusz Leśniczak ? w drodze do finału wygrał cztery walki, Kuba Popowski ? toczył zacięte pojedynki nie poddając się chorobie, Kuba Brzezik ? wykazał się dużym duchem walki, Bartek Kazimierczak ? postawił najwyższe wymagania swoim przeciwnikom, Janek Skrzeczkowski ? mimo porażki przeważał podczas całej walki i jako jedyny z najmłodszych po raz kolejny podjął wyzwanie startu w mocnym kontakcie. Podczas całego turnieju doskonale z obowiązków sędziego wywiązywał się Damian Cholewicki.