16 medali KSW Kyokushin w Józefowie

8 listopada odbył się piętnasty Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa, w którym wzięło udział 360 zawodników z 28 polskich klubów oraz reprezentanci Rosji, Białorusi i Słowacji.

Jak zwykle turniej był bardzo mocno obsadzony w wielu kategoriach wiekowo-wagowych i większość zawodników Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN w drodze do finału musiało stoczyć cztery walki. Najliczniejsze kategorie i najsilniejsza rywalizacja była wśród dzieci i młodzieży w wieku 7 – 12 lat. Wszyscy zawodnicy KSW KYOKUSHIN postawili wysokie wymagania swoim przeciwnikom, co w ostateczności dało 16 miejsc medalowych tego dnia i czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Triumfatorami swoich kategorii zostali: Gabrysia Majewska, Karol Burzyk, Jakub Nejfeld i Michał Pazio, którzy swoje zacięte i zwycięskie walki toczyli z zawodnikami z Ciechanowa, Krosna, Bielsko Białej i Warszawy.

Najtrudniejsze walki w turnieju przeszedł Kajetan Baran, który w początkowych rundach eliminacyjnych trafił na bardzo silnych i dynamicznych przeciwników z Ostrołęki i Augustowa. Kajtek podczas walk doskonale wykorzystywał swoje atuty, a do tego nie ustępował ani na krok pola walki swoim rywalom i właśnie to ten element zadecydował o srebrnym medalu w tym prestiżowym turnieju. Dobrze spisali się: Wiktoria Kornacka, Agnieszka Kulczycka, Kuba Kostrzewski, Karol Narożniak, Piotr Jodda i Mateusz Kornacki, którzy zajęli drugie miejsca. Brązowe medale zdobyli: Janek Skrzeczkowski, Hubert Szulim, Michał Mroziński i Łukasz Zach. Tuż za podium uplasował się: Szymon Gastoł. Na wyróżnienie zasługują: Maja Rauszer, Szymon Zawadzki, Krzysztof Żelazo oraz Krystian Tyszko, którzy wygrali swoje pierwsze trudne walki. Więcej informacji i zdjęcia na www.kswkyokushin.pl