Wiceburmistrz Wołomina Edyta Zbieć

Od 11 grudnia pierwszym zastępcą burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan jest Edyta Zbieć. Ostatnie cztery lata wiceburmistrz Zbieć pracowała w Gminie Strachówka jako kierownik Referatu ds. Rozwoju Gminy, będąc równocześnie sekretarzem Gminy a także zastępcą wójta Piotra Orzechowskiego.

O tym, że to właśnie Edyta Zbieć, 43 letnia mieszkanka Wołomina, stanie u boku burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan, w przypadku wygranych wyborów, wiadomo było od dawna. Dla osób interesujących się życiem wołomińskiego samorządu nie było więc zaskoczeniem kiedy 11 grudnia ? dwa dni po ślubowaniu Elżbiety Radwan, nowej burmistrz Wołomina ? to właśnie Zbieć została pierwszym zastępcą Pani Burmistrz.

Zarówno wiceburmistrz Edyta Zbieć, jak i burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan wróciły do wołomińskiego urzędu po dłuższej przerwie ? Elżbieta Radwan pracowała tu 12 lat temu zaś Edyta Zbieć cztery lata temu i była bodajże pierwszą osobą zwolnioną z pracy przez Ryszarda Madziara, burmistrza poprzedniej kadencji. Nie zgadzając się z decyzją o zwolnieniu skierowała sprawę do sądu pracy i wygrała ją (zawarto ugodę a Urząd Miasta i Gminy Wołomin wypłacił Edycie Zbieć odszkodowanie). Za zwolnieniem Edyty Zbieć poszły wkrótce kolejne. Mówiło się i pisało wówczas o czystce i zatrudnianiu w miejsce dotychczasowych urzędników pracowników z partyjną rekomendacją. Część wieloletnich pracowników wołomińskiego urzędu zwolniła się przechodząc do sąsiednich samorządów.

W obecnej kadencji pierwszą osobą, która została zwolniona przez nową burmistrz Wołomina Elżbietę Radwan, był nie kto inny tylko wiceburmistrz Grzegorz Mickiewicz ? pracujący w poprzedniej kadencji z burmistrzem Ryszardem Madziarem i to właśnie on cztery lata temu stał za zwolnieniem z pracy obecnej wiceburmistrz Wołomina. Obecnie to właśnie Edyta Zbieć odpowiadała będzie za inwestycje i zamówienia publiczne ? zakres który w minionej kadencji podlegał Grzegorzowi Mickiewiczowi.

Edyta Zbieć jest absolwentką SGGW, gdzie ukończyła Wydział Ekonomiczno -Rolniczy. Skończyła również Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Wcześniej, w latach 2005 ? 2010, pracowała w Urzędzie Miejskim w Wołominie na stanowisku inspektora do spraw kontroli wewnętrznej oraz kierownika referatu zamówień publicznych i pozyskiwania środków zewnętrznych; w latach 2010- 2014 była kierownikiem Referatu ds. Rozwoju gminy oraz sekretarzem i zastępcą wójta w Urzędzie Gminy Strachówka pracując z wójtem Piotrem Orzechowskim, który sprawuje urząd drugą kadencję.

– Z wójtem mamy podobną wizję rozwoju gminy. Oboje znamy jej atuty i możliwości. Stawiamy na rozwój agroturystyki w gminie i liczymy na to, że Strachówka ? zielona perła Powiatu Wołomińskiego ? będzie coraz bardziej znana ze zdrowej, ekologicznej żywności. Liczymy na to, że coraz więcej ludzi będzie nas odwiedzać, a nawet osiedlać się tu na stałe, do czego serdecznie zachęcam. Tu, w Urzędzie Gminy Strachówka, wykorzystuję zdobytą wiedzę, natomiast zakres oddziaływania mojej pracy jest znacznie szerszy. W małym urzędzie urzędnicy nie są anonimowi. Znamy niemalże wszystkich mieszkańców i ich problemy. To mobilizuje do zaangażowania się w ludzkie problemy ? mówiła o swojej pracy w Strachówce w maju 2012 roku.

Gdy o Strachówce rozmawiałyśmy równo rok temu, nie kryła zadowolenia, że niewielka gmina, w której przyszło jej pracować zaczyna odnosić sukcesy w obszarze profilaktyki zdrowotnej. Nie mniejszą radość sprawiło jej otwarcie w Jadwisinie „Kina za rogiem”.

Czy wiceburmistrz Edyta Zbieć będzie potrafiła równie mocno zaangażować się w działania na rzecz Wołomina?

Teresa Urbanowska

3 przemyślenia nt. „Wiceburmistrz Wołomina Edyta Zbieć

  1. Ponoć pomysłem wiceburmistrza była instalacja lodowiska na Placu 3 maja. To był, z wielu powodów nietrafiony pomysł, który był zrealizowany tylko raz. Jeżeli podczas kadencji realizował podobne pomysły, to nie dziwota, że już nie jest wiceburmistrzem

  2. Do @ląduj – Wołomin od wielu kadencji ma dwóch wiceburmistrzów. Obecnie również. Są to: Edyta Zbieć, oraz Sylwester Jagodziński.

  3. Wiceburmistrz Edyta Zbieć to wspaniała Kobieta i godna podziwu! Przedsiębiorcza, pomysłowa, zaradna i wykształcona. Miła i potrafiąca pomóc w różnych sytuacjach. Jak dobrze, że w naszym mieście są jeszcze tak dobre Osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.