17.09.1939 – Cios w plecy

W osiemdziesiąta rocznicę inwazji sowieckiej na Polskę, w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie oddano cześć i hołd, a także pomodlono się za poległych i pomordowanych Polskich Żołnierzy. Po uroczystej mszy świętej sprawowaną przez ks. dr Andrzeja Rusinowskiego, złożono kwiaty i wieńce pod tablicą upamiętniającą polskich oficerów biorących udział w Bitwie Warszawskiej 1920r., zamordowanych w Katyniu i Charkowie.

Następnie starosta wołomiński Adam Lubiak odczytał list skierowany do uczestników obchodów przez Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz podziękował zgromadzonym za obecność i pamięć o rodakach, którzy przelali krew za wolną i niepodległą Polskę.

W uroczystości wzięli udział: Konrad Rytel, były starosta wołomiński, prezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej;radni miasta Kobyłka – Dominika Ziemska i Paweł Majkowski wraz z przewodniczącą Rady Edyta Walczuk,Salwa Bractwo Strzeleckie z prezesem Andrzejem Domańskim (współorganizator uroczystości); I LO PUL w Wołominie z dyrektorem Agnieszką Kaczyńską; represjonowany a następnie skazany w PRL za próbę obalenia systemu p. Czesław Grabowski i organizator uroczystości Piotr Szulc, którzy złożyli kwiaty w imieniu radnej powiatowej Izabelli Dziewiątkowskiej.

Poniżej fotorelacja z uroczystości.
Źródło : Powiat Wołomiński – Ziemia Norwida i „Cudu nad Wisłą”, I LO PUL w Wołominie i zdjęcia własne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.