26 lat minęło – jubileusz Praskiej Giełdy Spożywczej

Znani artyści i wspaniała atmosfera oraz setki gości, wśród których nie zabrakło polityków, samorządowców i przedsiębiorców ? w takim gronie Praska Giełda Spożywcza, jeden z największych rynków hurtowych w Polsce, obchodziła 26. rocznicę swego istnienia.

W sobotę, 23 września, w ogrodach restauracji ?na Skrajnej?, odbył się doroczny piknik z okazji kolejnej ? 26. rocznicy powstania Praskiej Giełdy Spożywczej. W jubileuszu uczestniczyły osoby, które od podstaw tworzyły PGS i nadal przyczyniają się do jej rozwoju. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli firm współpracujących z Giełdą na co dzień, polityków i przedstawicieli władz samorządowych.

Część oficjalną rozpoczęło wystąpienie Zenona Daniłowskiego, gospodarza uroczystości i zarazem prezesa rady nadzorczej PGS, który podziękował firmom hurtowym, a także pracownikom Giełdy za dotychczasowy wysiłek i wkład w budowanie wizerunku Praskiej Giełdy Spożywczej.
Robert Perkowski, burmistrz Ząbek, podkreślił z kolei, że Praska Giełda Spożywcza jest jednym z istotnych podmiotów stanowiących o charakterze miasta. Robert Perkowski razem z Wojciechem Gutem, przewodniczącym Rady Miejskiej w Ząbkach, wręczyli okolicznościowe medale 50-lecia nadania praw miejskich, osobom działającym na Praskiej Giełdzie Spożywczej, które z Ząbkami związane są także poza pracą zawodową. Pamiątkowe medale otrzymali: Mirosław Morawski, Arkadiusz Pióro, Artur Teodorczyk i Janusz Dąbrowski.
Dla najbardziej popularnych wśród klientów firm hurtowych przygotowano laury w postaci tytułu ?Hurtownia Przyjazna Klientowi?. Z rąk Zenona Daniłowskiego oraz Agnieszki Mostowskiej, prezes Praskiej Giełdy, wyróżnienia odebrali właściciele bądź reprezentanci hurtowni: Zbyszko, Rzepka i Makaruk, Bis-Pak, Apex, Alosa, Tomas, Gonciarz, EJART i Amigo.

2017-09-28_134945

2017-09-28_134011

Na gości Praskiej Giełdy Spożywczej czekały również muzyczne atrakcje. Gromkie, w pełni zasłużone brawa otrzymały za swój pokaz dziewczęta ze Szkoły Tańca Atut Marki & Fart Ząbki, które w rytmie disco zaprezentowały niezwykle dynamiczny układ choreograficzny.
Gwiazdą wieczoru był zespół Złoty Maanam, który tworzą byli członkowie Maanamu (Ryszard Olesiński ? gitara prowadząca, Bogdan Wawrzynowicz ? gitara basowa, Paweł Markowski ? perkusja), Oddziału Zamkniętego (Krzysztof Zawadka ? gitara) i obdarzona przepięknym głosem wokalistka, laureatka Szansy na Sukces ? Karolina Leszko?Tyszyńska. Warto zaznaczyć, że najnowszy utwór Złotego Maanamu zatytułowany ?Miasto miłości? plasuje się obecnie na czołowych miejscach list przebojów, a dzięki Praskiej Giełdzie Spożywczej, zespół gości w Ząbkach już po raz drugi. Dla gości jubileuszu zagrał również, nie mniej popularny, zespół ?Top One?, który swoim występem nie tylko wywołał aplauz publiczności, ale także prawie wszystkich zachęcił do tańca.

Kontynuując wieloletnią tradycję organizowania aukcji na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, skupionej w ramach koła TPD w Ząbkach, także podczas obchodów 26-lecia Praskiej Giełdy Spożywczej przeprowadzono licytację prac artystycznych wykonanych przez podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Do każdej pracy dołączony był upominek w postaci książki zatytułowanej ?Chajzerów dwóch? z dedykacją Zygmunta i Filipa Chajzerów lub pamiątka od zespołów. Ale na tym atrakcje wieczoru się nie zakończyły, wśród uczestników pikniku na Praskiej Giełdzie Spożywczej, którzy pozostawili w recepcji swoje wizytówki, rozlosowano egzemplarze książki ?Życie to są chwile? autorstwa Martyny Rokity z osobistą dedykacją Zenona Martyniuka ? lidera zespołu ?Akcent?, któremu książka jest poświęcona.

Doskonale przygotowany pod względem artystycznym i organizacyjnym jubileusz 26-lecia Praskiej Giełdy Spożywczej prowadził znany i bardzo lubiany prezenter radiowy i telewizyjny Zygmunt Chajzer. Ten pełen wrażeń wieczór zapewne na długo pozostanie w pamięci zaproszonych gości.

Relacja: Aleksandra Olczyk
Zdjęcia: Aleksandra Olczyk i Jarosław Marek Komorowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.