3 marca 2024. Zimowy Poland Bike Marathon jedzie do warszawskiego Wawra

3 marca 2024. Zimowy Poland Bike Marathon jedzie do warszawskiego Wawra

Czas rozkręcić dwa kółka! W niedzielę 3 marca 2024 w warszawskim Wawrze odbędzie się Zimowy Poland Bike Marathon, pierwsze w tym roku zawody dla amatorów na rowerach górskich, organizowane przez Grzegorza Wajsa. Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się przy Szkole Podstawowej nr 138 przy ul. Pożaryskiego 2 w warszawskim Wawrze. W tej stołecznej dzielnicy główny cykl LOTTO Poland Bike Marathon finiszował już 12 razy, ale dla Zimowego Poland Bike Marathon w Wawrze będzie to debiut.

– Wawer ma wyjątkowy „kolarski klimat” – mówi organizator imprez Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. –  Jesteśmy dumni, że wspólnie z władzami dzielnicy Wawer od wielu lat tworzymy imprezy, które przyciągają do udziału mnóstwo miłośników kolarstwa.

Sprawdzona i ceniona lokalizacja. Na amatorów MTB czeka malownicza i techniczna trasa. Jest to m.in. Wawerski Szlak MTB, który powstał z inicjatywy władz dzielnicy Wawer i przy współpracy z Poland Bike, wytyczony ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach: MAX (32 km), MINI (17 km) oraz FAN (7 km – dla uczniów szkół podstawowych). Oprócz klasyfikacji indywidualnych prowadzone są także drużynowa i rodzinna.

Start na dystansach MINI i MAX odbędzie się z czterech „zimowych” sektorów, uwzględniających sektory z LOTTO Poland Bike Marathon 2023. Sektor I – sektory 1 i 2 LPBM, sektor II – sektory 3 i 4 LPBM, sektor III – sektory 5 i 6 LPBM, sektor IV – sektory 7, 8, 9, 10 LPBM i debiutanci.

– Mamy też tradycyjny bonus sektorowy – podkreśla Grzegorz Wajs. – W Zimowym Poland Bike Marathon każdy może poprawić swój sektor startowy. Spadków nie przewidujemy, co najwyżej będzie można zachować sektor dotychczasowy. Zapraszam na debiut Zimowego Poland Bike Marathon w warszawskim Wawrze w niedzielę 3 marca.

BIURO ZAWODÓW

Kolarskie Miasteczko (Warszawa Wawer, ul. Pożaryskiego 2, Szkoła Podstawowa nr 138) – niedziela 3 marca od godz. 8.30

PROGRAM ZAWODÓW

8.30-10.45 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)

8.30-12.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)

11.15 – start dystansu FAN, cztery sektory z podziałem na roczniki: I (2010-2011), II (2012-2013), III (2014-2015) oraz IV (2016-2017)

12.00 – dekoracja dystansu FAN

12.30 – start dystansów MINI i MAX, cztery sektory (I-IV)

14.00 – dekoracja dystansu MINI

14.30 – dekoracja dystansu MAX

Partnerem Zimowego Poland Bike Marathon w warszawskim Wawrze jest Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Patronat honorowy sprawuje Burmistrz Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.

Więcej na www.zimowy.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Więcej informacji z Mazowsza

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 17 do 26 kwietnia planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy
Nabór na stypendia dla uczniów z Warszawy i okolic

Nabór na stypendia dla uczniów z Warszawy i okolic

Trwa uzupełniający nabór wniosków na stypendia dla uczniów z regionu warszawskiego stołecznego obejmującego Warszawę i dziewięć okolicznych powiatów. Samorząd województwa realizuje program stypendialny [...]
0 komentarzy
Samorząd województwa nagrodzi najlepsze mazowieckie muzea

Samorząd województwa nagrodzi najlepsze mazowieckie muzea

Wystartował konkurs „Mazowieckie zdarzenia muzealne – Wierzba” skierowany do placówek muzealnych na całym Mazowszu. Samorząd województwa nagrodzi najlepsze inicjatywy – projekty, wydawnictwa i wystawy wyróżniające się działaniami promującymi [...]
0 komentarzy
Dwie inwestycje sejmiku Mazowsza w ogólnopolskim konkursie!

Dwie inwestycje sejmiku Mazowsza w ogólnopolskim konkursie!

Trwa głosowanie na najciekawsze budowy i modernizacje w Ogólnopolskim Konkursie Otwartym „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Wśród nominowanych są dwie inwestycje zrealizowane przez Sejmik Województwa Mazowieckiego – szkoła [...]
0 komentarzy

Konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla obszaru województwa mazowieckiego

Informuje się o przystąpieniu do opracowywania projektu uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego w sprawie programu ochrony środowiska przed hałasem dla obszaru województwa mazowieckiego i rozpoczęciu konsultacji [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.