4 mln zł dla Marek od samorządu Mazowsza

20 lipca  podpisana została umowa na dofinansowanie kompleksowej modernizacji ulicy Wilczej w Markach na odcinku od ul Sowińskiego do Sokolej. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 4 mln zł. Podpisy pod umową złożyli: Janina Ewa Orzełowska, burmistrz Jacek Orych oraz skarbnik miasta Beata Orczyk.

Łatwo jest wydać pieniądze z własnego budżetu, dużo trudniej zdobyć zewnętrzną dotację. Marki składają dużo wniosków do programów Mazowsza i zdobywają fundusze. Dziś podpisaliśmy umowę, dzięki której miasto sfinansuje część kosztów budowy ulicy Wilczej. Konkurencja o środki z naszego programu jest ogromna, tym większe gratulacje dla władz Marek i jego mieszkańców – mówi Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Mazowsza.

Jestem radnym województwa, który lubi oglądać miejsca, na które przeznaczamy nasze dotacje. Dla mieszkańców ulicy Wilczej to jest newralgiczna droga. Cieszymy się, że jako samorząd Mazowsza możemy wspierać takie inwestycje – mówi Piotr Kandyba, radny województwa mazowieckiego, obecny na czwartkowej uroczystości.

W trudnej sytuacji finansowej samorządów każda dotacja jest na wagę złota. Dlatego z olbrzymią radością przyjęliśmy informację o dofinansowaniu inwestycji, na którą czekają mieszkańcy ulicy Wilczej. Mamy dla nich jeszcze jedną znakomitą wiadomość. Uzyskaliśmy Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej, czyli tzw. ZRID. Rozpoczynamy przygotowywanie dokumentacji przetargowej – zaznacza Jacek Orych, burmistrz Marek.

Obecnie ulica Wilcza jest drogą gruntową. Jest to teren intensywnej zabudowy mieszkaniowej. Plany zakładają wykonanie kompleksowej przebudowy Wilczej polegającej m.in. na ułożeniu kanalizacji deszczowej, nawierzchni asfaltowej, chodników, drogi rowerowej oraz energooszczędnego oświetlenia.

Na ręce władz naszego województwa składam gorące podziękowania. Nasze wnioski o finansowe wsparcie zadań inwestycyjnych oraz projektów społecznych często uzyskują akceptację – podkreśla burmistrz Orych.

W poprzednich latach Marki uzyskały wsparcie od samorządu Mazowsza m.in. na remont zabytkowej kamienicy Briggsów, zabytkowej lokomotywy wąskotorowej, wzmocnienia fundamentów Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego czy modernizację oświetlenia ulicznego typu LED na 12 ulicach.

W tym roku podpisaliśmy z Mazowszem umowy na dofinansowania: akcji sterylizacji zwierząt domowych, dwóch projektów dla mareckich seniorów (Dzień Seniora oraz Aktywny Senior), modernizacji klatki schodowej w MOK oraz czyszczenia ulic na mokro – wylicza Paweł Pniewski, zastępca burmistrza Marek.

Na tym nie koniec! Niedawno radni Mazowsza zdecydowali, że w ramach programu „Mazowsze dla sportu” samorząd województwa pomoże  w modernizacji skate-parku na terenie Zespołu Szkół nr 2, a dotację na zakup sprzętu otrzymają mareccy strażacy. Dodatkowe środki trafią też na rzecz Młodzieżowej Rady Miasta Marki.

Więcej informacji z Marek

Domowa porażka Marcovii

Domowa porażka Marcovii

W meczu 32 kolejki IV ligi Marcovia przegrała z Oskarem Przysucha 1:2 (1:1).  W pierwszej połowie drużyna z Marek stworzyła wiele okazji do [...]
0 komentarzy
Jubileuszowy Nocny Marek

Jubileuszowy Nocny Marek

W czerwcowy wieczór 2014 r. po raz pierwszy przy Wspólnej 12 spotkali się uczestnicy Nocnego Marka – biegacze oraz miłośnicy nordic walking. Start [...]
0 komentarzy
Nocny Marek - ważne informacja dla mieszkańców

Nocny Marek – ważne informacja dla mieszkańców

15 czerwca na trasę dwóch biegów oraz marszu nordic walking wyruszą uczestnicy „Nocnego Marka”. To jubileuszowa, dziesiąta edycja sportowego wydarzenia. Jego organizacja będzie [...]
0 komentarzy
Marki - Twórczy Zakątek dla młodzieży

Marki – Twórczy Zakątek dla młodzieży

Zajęcia w Twórczym Zakątku są zaprojektowane tak, aby pobudzić wyobraźnię i rozwijać umiejętności artystyczne młodzieży w wieku 12-15 lat. Podczas  spotkań młodzież będzie [...]
0 komentarzy
Marki - potańcówka miejska w rytmach rock’n’rolla

Marki – potańcówka miejska w rytmach rock’n’rolla

Jak co roku na rozpoczęcie wakacji zapraszamy Was do Parku Wolontariuszy na miejską potańcówkę. Tym razem bawić będziemy się w szalonych rytmach ROCK’N’ROLLA [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.