6 kwietnia 2024. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Serocka

Zaczyna się! Rusza 16. sezon LOTTO Poland Bike Marathon! Inauguracja odbędzie się w sobotę 6 kwietnia w Serocku. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, odwiedzi jedno z najstarszych miast na Mazowszu. Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się na zabytkowym Rynku w Serocku.

– Każdy może wystartować, bez względu na wiek – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Dla dorosłych mamy dwa dystanse do wyboru MINI i MAX, a dla młodzieży i dzieci dystans FAN oraz Mini Cross dla przedszkolaków. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Rywalizacja w Serocku rozegra się na dystansach MAX (52 km), MINI (29 km) i FAN (10 km – dla uczniów szkół podstawowych). Swoje wyścigi Mini Cross na Rynku w Serocku będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

– Z wielką przyjemnością wracamy do Serocka – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – To piękny, pofałdowany teren nad Narwią, w pobliżu Jeziora Zegrzyńskiego, wymarzony do jazdy na rowerach górskich. Pojedziemy przez Góry Pobyłkowskie, Rezerwat Zegrze i Wąwóz Szaniawskiego. I jeszcze kultowy finisz. Ostatnie 200 metrów to niemal pionowy podjazd na Rynek.

To będzie pierwszy z szesnastu etapów LOTTO Poland Bike Marathon 2024, największej na Mazowszu i jednej z największych w Polsce serii maratonów na rowerach górskich.

– Najważniejsza w imprezach Poland Bike jest dobra zabawa dla całych rodzin, a priorytetem perfekcyjna organizacja i bezpieczeństwo uczestników – podkreślił Grzegorz Wajs. – Biuro Zawodów na Rynku w Serocku otworzymy już w piątek, ale zapisać się można także w sobotę. Zapraszam na inaugurację LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku!

BIURO ZAWODÓW

Kolarskie Miasteczko (Serock, Rynek) – 5 kwietnia (piątek) godz. 14.00-17.30 i 6 kwietnia (sobota) od godz. 8.30

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 10.00 – start wyścigów Mini Cross, sektory z podziałem na roczniki: I (2020-2022) oraz II (2018-2019)

godz. 10.30 – dekoracja Mini Cross

godz. 11.15 – start dystansu FAN, sektory z podziałem na roczniki: I (2010-2011), II (2012-2013), III (2014-2015) oraz IV (2016-2017)

godz. 12.00 – dekoracja dystansu FAN

godz. 12.30 – start dystansów MINI i MAX, sektory (I-X)

godz. 14.30 – dekoracja dystansu MINI

godz. 15.00 – dekoracja dystansu MAX

LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku jest organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Serock oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawują Burmistrz Serocka i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy są Miasto i Gmina Serock oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Więcej informacji z Mazowsza

Kompostuj bioodpady!

Kompostuj bioodpady!

W krajach UE kompostowanie jest popularną praktyką, w Polsce dopiero zaczyna się popularyzacja tego trendu. Coraz więcej gmin w trosce o środowisko zachęca mieszkańców do ograniczenia [...]
0 komentarzy
Nowy rząd - stare normy węgla? Czy branża górnicza znów będzie górą? Apel ekspertów.

Nowy rząd – stare normy węgla? Czy branża górnicza znów będzie górą? Apel ekspertów.

Czy znowu interes branży górniczej przeważy nad zdrowiem i życiem milionów Polaków – pytają eksperci i NGO, komentując próbę wycofania się rządu z [...]
0 komentarzy
Zadbaj o swój kapitał początkowy

Zadbaj o swój kapitał początkowy

Kapitał początkowy to ważna część przyszłej emerytury. Osoby, które nie mają jeszcze obliczonego kapitału, a powinny go mieć, warto, aby zadbały o jego [...]
0 komentarzy
OFE czy subkonto

OFE czy subkonto? Decyzja do 31 lipca

Do końca lipca osoby urodzone po 1968 roku mogą zmienić decyzję dotyczącą przekazywania części składki emerytalnej na drugi filar. Zgodnie z ich dyspozycją [...]
0 komentarzy
ZUS: 1 lipca rusza kolejna odsłona programu "Dobry start"

ZUS: 1 lipca rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”. Dofinansowanie na wyprawkę przysługuje [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.