6 kwietnia 2024. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Serocka

Zaczyna się! Rusza 16. sezon LOTTO Poland Bike Marathon! Inauguracja odbędzie się w sobotę 6 kwietnia w Serocku. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, odwiedzi jedno z najstarszych miast na Mazowszu. Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się na zabytkowym Rynku w Serocku.

– Każdy może wystartować, bez względu na wiek – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Dla dorosłych mamy dwa dystanse do wyboru MINI i MAX, a dla młodzieży i dzieci dystans FAN oraz Mini Cross dla przedszkolaków. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Rywalizacja w Serocku rozegra się na dystansach MAX (52 km), MINI (29 km) i FAN (10 km – dla uczniów szkół podstawowych). Swoje wyścigi Mini Cross na Rynku w Serocku będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

– Z wielką przyjemnością wracamy do Serocka – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – To piękny, pofałdowany teren nad Narwią, w pobliżu Jeziora Zegrzyńskiego, wymarzony do jazdy na rowerach górskich. Pojedziemy przez Góry Pobyłkowskie, Rezerwat Zegrze i Wąwóz Szaniawskiego. I jeszcze kultowy finisz. Ostatnie 200 metrów to niemal pionowy podjazd na Rynek.

To będzie pierwszy z szesnastu etapów LOTTO Poland Bike Marathon 2024, największej na Mazowszu i jednej z największych w Polsce serii maratonów na rowerach górskich.

– Najważniejsza w imprezach Poland Bike jest dobra zabawa dla całych rodzin, a priorytetem perfekcyjna organizacja i bezpieczeństwo uczestników – podkreślił Grzegorz Wajs. – Biuro Zawodów na Rynku w Serocku otworzymy już w piątek, ale zapisać się można także w sobotę. Zapraszam na inaugurację LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku!

BIURO ZAWODÓW

Kolarskie Miasteczko (Serock, Rynek) – 5 kwietnia (piątek) godz. 14.00-17.30 i 6 kwietnia (sobota) od godz. 8.30

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 10.00 – start wyścigów Mini Cross, sektory z podziałem na roczniki: I (2020-2022) oraz II (2018-2019)

godz. 10.30 – dekoracja Mini Cross

godz. 11.15 – start dystansu FAN, sektory z podziałem na roczniki: I (2010-2011), II (2012-2013), III (2014-2015) oraz IV (2016-2017)

godz. 12.00 – dekoracja dystansu FAN

godz. 12.30 – start dystansów MINI i MAX, sektory (I-X)

godz. 14.30 – dekoracja dystansu MINI

godz. 15.00 – dekoracja dystansu MAX

LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku jest organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Serock oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawują Burmistrz Serocka i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy są Miasto i Gmina Serock oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Więcej informacji z Mazowsza

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 17 do 26 kwietnia planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy
Nabór na stypendia dla uczniów z Warszawy i okolic

Nabór na stypendia dla uczniów z Warszawy i okolic

Trwa uzupełniający nabór wniosków na stypendia dla uczniów z regionu warszawskiego stołecznego obejmującego Warszawę i dziewięć okolicznych powiatów. Samorząd województwa realizuje program stypendialny [...]
0 komentarzy
Samorząd województwa nagrodzi najlepsze mazowieckie muzea

Samorząd województwa nagrodzi najlepsze mazowieckie muzea

Wystartował konkurs „Mazowieckie zdarzenia muzealne – Wierzba” skierowany do placówek muzealnych na całym Mazowszu. Samorząd województwa nagrodzi najlepsze inicjatywy – projekty, wydawnictwa i wystawy wyróżniające się działaniami promującymi [...]
0 komentarzy
Dwie inwestycje sejmiku Mazowsza w ogólnopolskim konkursie!

Dwie inwestycje sejmiku Mazowsza w ogólnopolskim konkursie!

Trwa głosowanie na najciekawsze budowy i modernizacje w Ogólnopolskim Konkursie Otwartym „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Wśród nominowanych są dwie inwestycje zrealizowane przez Sejmik Województwa Mazowieckiego – szkoła [...]
0 komentarzy

Konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla obszaru województwa mazowieckiego

Informuje się o przystąpieniu do opracowywania projektu uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego w sprawie programu ochrony środowiska przed hałasem dla obszaru województwa mazowieckiego i rozpoczęciu konsultacji [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.