7. Starachowicka Strzała 2023 znów pokazała moc!

7. Starachowicka Strzała 2023 znów pokazała moc!

Starachowicka Strzała organizowana przez Grzegorza Wajsa ponownie zachwyciła kolarzy szosowych! Wyjątkowa próba kolarskich charakterów na fenomenalnej trasie w Powiecie Starachowickim, przypominającej „belgijskie klasyki”, odbyła się siódmy raz. Kolarskie Miasteczko 7. Starachowickiej Strzały 2023 ze startem i metą wyścigów znalazło się tradycyjnie przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

To był zarazem 2. Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim. W niedzielę rozegrała się 7. Starachowicka Strzała 2023 (wyścigi ze startu wspólnego na dwóch dystansach), a dzień wcześniej w sobotę kolarze ścigali się w 2. czasówce o Puchar Starosty Starachowickiego 2023. Frekwencja imponująca! W zawodach wzięło udział 250 zawodników i zawodniczek na rowerach szosowych. Potężny peleton!

Ostatnia niedziela maja to tradycyjny termin Starachowickiej Strzały. Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2023, a najlepsi m.in. nagrody finansowe. Rywalizacja odbyła się na dwóch dystansach MINI – 61 km i MAX – 83 km, a każdy z wyścigów poprzedził przejazd honorowy ulicami Starachowic na start ostry do Stykowa w Gminie Brody w asyście policji, motocyklistów Grupy Moto Star, sędziów i służb organizatora.

– To był piękny, kolarski klasyk w belgijskim stylu w Starachowicach z wysoką frekwencją i bardzo mocną obsadą – mówi organizator Starachowickiej Strzały Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. – Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjną trasę, mocno pofałdowaną, pełną podjazdów i zjazdów z premią górską na szczycie wspinaczki na Ścianę Świślina w Gminie Pawłów oraz premią lotną w Adamowie w Gminie Brody.

Na trasie MAX (83 km) najlepszy był Ukrainiec Oleksii Kmets (Power of Science Jafi Team), wyprzedzając Pawła Barana i Dariusza Kołakowskiego (obaj z TTS.Coach Spica Solutions), a w gronie kobiet triumfowała Karolina Kołkowicz (TTS.Coach Spica Solutions), przed Moniką Węgrzyn (Power of Science Jafi Team) i Eweliną Miernik (Triton Konin). Dystans MINI (61 km) najszybciej pokonał Aleksander Kozioł (Power of Science Jafi Team), finiszując przed Pawłem Teterem (Lublin) i Krzysztofem Sendorem (Niepołomice), a wśród
kobiet wygrała Sonia Cięciel (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team), przed Barbarą Buławą (7R Rowmix Team) i Anną Grabowską (Enea KS Energia Kozienice).

Ściana Świślina. Wymagająca wspinaczka na premię górską to jeden ze znaków rozpoznawczych Starachowickiej Strzały. Imponujące zbocze w Gminie Pawłów kolarze z dystansu MAX pokonywali dwukrotnie, a raz na dystansie MINI. Pierwsi na szczycie Ściany Świślina zameldowali się Paweł Baran i Karolina Kołkowicz oraz Mateusz Mrowiec (MPCC Team) i Sonia Cięciel. Natomiast na premii lotnej w Adamowie w Gminie Brody triumfowali Oleksii Kmets i Karolina Kołkowicz oraz Mateusz Mrowiec i Sonia Cięciel.

– Cieszą kolejne bardzo dobre opinie kolarzy z całej Polski, którzy na pięknej, ale zarazem wymagającej i technicznej trasie poradzili sobie doskonale – dodał Grzegorz Wajs. – Starachowicka Strzała znów zebrała mnóstwo świetnych komentarzy dotyczących charakterystyki wytyczonej trasy, zabezpieczenia i poziomu organizacji imprezy. Dziękujemy i razem z naszymi partnerami zapraszamy za rok, tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja!

Dobrą próbą i rozgrzewką przed 7. Starachowicką Strzałą była jazda indywidualna na czas, szybka i widowiskowa ze startem i metą przy MOSiR w Starachowicach. W 2. czasówce o Puchar Starosty Starachowickiego (na dystansie 2 km) każdy otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi m.in. nagrody finansowe. Wygrał Wojciech Szczepanik (Ośka Warszawa), przed Pawłem Baranem i Marcinem Sztuką (obaj z TTS.Coach Spica Solutions), a w rywalizacji kobiet zwyciężyła Monika Węgrzyn (Power of Science Jafi Team), przed Agnieszką Kościowską (Conoship).

To był drugi taki w historii Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim, obejmujący sobotnią jazdę indywidualną na czas i niedzielne wyścigi ze startu wspólnego. Zwycięzcami dwudniowej rywalizacji zostali Paweł Baran (TTS.Coach Spica Solutions) i Monika Węgrzyn (Power of Science Jafi Team) oraz Jakub Markiewicz i Agnieszka Kościowska (oboje z Conoship). Gratulujemy!

2. Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim 2023 został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Patronat honorowy sprawowali Starosta Starachowicki, Prezydent Miasta Starachowice, Wójt Gminy Pawłów i Wójt Gminy Brody.

Więcej na www.mpszosa.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Road/

7. Starachowicka Strzała 2023 znów pokazała moc! 7. Starachowicka Strzała 2023 znów pokazała moc! 7. Starachowicka Strzała 2023 znów pokazała moc! 7. Starachowicka Strzała 2023 znów pokazała moc! 7. Starachowicka Strzała 2023 znów pokazała moc! 7. Starachowicka Strzała 2023 znów pokazała moc! 7. Starachowicka Strzała 2023 znów pokazała moc! 7. Starachowicka Strzała 2023 znów pokazała moc! 7. Starachowicka Strzała 2023 znów pokazała moc!

Więcej informacji z Mazowsza

Mazowsze liderem innowacji!

Mazowsze liderem innowacji!

Województwo mazowieckie liderem Barometru Innowacyjności! Mazowsze uzyskało bardzo wysoki poziom we wszystkich analizowanych kategoriach. Zasoby ludzkie, innowacyjność przedsiębiorstw, działalność badawczo-rozwojowa czy rozwój gospodarczy [...]
0 komentarzy
Rower rządzi!

Rower rządzi!

Spełnia zarówno funkcje robocze, jak i rekreacyjne – niezależnie od miejsca zamieszkania i wieku użytkownika. Jeździmy jednośladem do szkoły, na uczelnię i do [...]
0 komentarzy
Zachorowałeś gdy twoja umowa o pracę wygasła? Dowiedz się co ci przysługuje.

Zachorowałeś gdy twoja umowa o pracę wygasła? Dowiedz się co ci przysługuje.

Rozchorowałeś się w momencie, gdy twoja umowa o pracę wygasła? Masz prawo do płatnego chorobowego, jeśli dostałeś eZLA wciągu 14 dni po ustaniu [...]
0 komentarzy
Ruszył nabór wniosków „Dobry Start”

Ruszył nabór wniosków „Dobry Start”

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”.  Program to inwestycja w [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 10 do 20 lipca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.