2 promile alkoholu w organizmie miał 49-latek, który wsiadał za kierownicę forda. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył najpierw w ogrodzenie, a następnie w znak drogowy. Wraz z mężczyzną autem podróżowało dwoje pasażerów. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. 49-latek odpowie wkrótce za popełnione czyny przed sądem.
W miniony poniedziałek (11.08) około godz. 16 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Bądkowie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 49-letni kierowca forda stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie, a następnie w znak drogowy. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Wraz z nim autem podróżowało dwoje pasażerów. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Pojazd został odholowany na parking strzeżony, a 49-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania autem na minimum 3 lata oraz grzywna do 60 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 49-latek odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.
Nietrzeźwy kierowca to zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu! Jeśli masz podejrzenia, że kierowca jest pijany – zawiadom policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Jazda na „podwójnym gazie” niesie za sobą, poza konsekwencjami prawnymi, przede wszystkim ryzyko spowodowania wypadku, którego skutki mogą być tragiczne i nieodwracalne.
asp. Magda Sakowska/ KPP w Ciechanowie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Rozpędzonym quadem ruszył na policjanta. 46-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza
Zderzenie osobówki z TIR-em w Mławie. Sygnalizacja nie działała, kobieta trafiła do szpitala
11 uszkodzonych elewacji bloków. Ostrołęccy kryminalni szybko zatrzymali sprawców zniszczenia mienia
Pracowity weekend strażaków z Sochaczewa. 13 interwencji, pożary aut, wypadki i ciężarówka w rowie
Policjant po służbie jako pierwszy na miejscu wypadku w Sokolnikach Suchych
10 wypadków i 35 nietrzeźwych kierowców. Niebezpieczny weekend na drogach Mazowsza
Nieletni na quadzie, pijany kierowca BMW i nietrzeźwy za kierownicą Audi – intensywny weekend przysuskich policjantów
Nietrzeźwy 18-latek dachował Oplem. Stracił prawo jazdy
Z siekierą groził sąsiadowi śmiercią i podpaleniem. 60-latek trafił do aresztu
Kradzież, mefedron i… rasowy królik. 19-latka z Legionowa wpadła w ręce mundurowych
Tragiczny wypadek w Nowej Małej Wsi. Ford uderzył w drzewo, 48-letnia kobieta nie żyje
20 tysięcy ton niebezpiecznych odpadów w Wołominie. Potrzeba około 200 mln zł i pilnych decyzji
500-lecie włączenia Mazowsza do Królestwa Polskiego. Nagrody dla uczniów i nauczycieli
Dachowanie na drodze Jabłonna Lacka–Gródek. Jedna osoba była uwięziona we wraku

