Po wezwaniu przez milanowskich strażników miejskich, policjanci natychmiast podjęli czynności wobec ujętego przez nich mężczyzny. Wspólne działania doprowadziły do ustalenia, że 36–latek ukradł jeden rower i próbował zabrać ze stojaka jeszcze inny jednoślad. Pojazd szybko wrócił do właścicielki, a zatrzymany usłyszał zarzuty karne. Za kradzież i usiłowanie popełnienia tego przestępstwa odpowie przed sądem w warunkach recydywy.
Przed 21.00 grodziscy policjanci zostali wezwani w okolice stacji PKP w Milanówku, gdzie strażnicy miejscy ujęli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Policjanci skontrolowali 36-latka, a następnie razem ze strażnikami sprawdzili na miejskim monitoringu, co robił przed zatrzymaniem. Szybko okazało się, że rower, który rzekomo miał przyprowadzić pod stację i zostawić dla kolegi miał przeciętą linkę, a stojący obok także był przygotowywany do zabrania. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.
Podczas kolejnych czynności znalezione zostały obcęgi do cięcia metalu, których użył zatrzymany i zostawił w okolicy miejsca przestępstwa. W tym samym czasie policjanci ustalili, że właścicielka ujawnionego przy mężczyźnie roweru opublikowała post o jego poszukiwaniu. Rower szybko wrócił na miejsce, a 36-latek usłyszał zarzuty karne dokonania kradzieży i usiłowania kradzieży rowerów.
Policjanci potwierdzili, że zatrzymany był wcześniej karany za podobne przestępstwa, stąd odpowie za swoje czyny w warunkach recydywy i może mu grozić za to 7,5 roku pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.
asp.sztab. Katarzyna Zych/.ea / Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Pożar samochodu w Zielonce
Czarna seria wypadków z udziałem pieszych
Pożar pustostanu w Turowie
Pies przetrzymywany w brudzie, odchodach, w stanie rażącego wychudzenia i bez pokarmu, chory i pozbawiony opieki weterynaryjnej
Udaremniony przemyt papierosów balonem
Brawurowa prędkość i niebezpieczne manewry kierowców na S7
Nie wolno strzelać do dzików – przypomnienie zasad bezpieczeństwa
Poważny wypadek z udziałem trzech pojazdów. 18-latek trafił do szpitala śmigłowcem LPR
Niewybuchy w ziemiach Mazowsza
Policja poszukuje świadków potrącenia pieszej ze skutkiem śmiertelnym
Uwaga na oszustów podszywających się pod Zastępcę Dyrektora Biura Kryminalnego KGP
Ciężarówka na boku na DK92
Wyrok Sądu w sprawie Marzeny K., matki niepełnosprawnego Kacpra oskarżonej o usiłowanie zabójstwa
Tragiczny wypadek na DK50

