22 października około godz. 14.00 w Małkini Górnej doszło do ataku na 11 – latkę wracającą ze szkoły. Z ogrodzonej posesji wydostały się dwa psy. Prawdopodobnie wyszły z posesji przez otwór miedzy bramą a bramką.
Dziecko zaatakował jeden pies rasy bernardyn. Drugi pies nie był agresywny. Na skutek ataku dziecko doznało ran kąsanych przedramienia prawego. Pomocy udzieliła jej mieszkająca nieopodal kobieta. 11 – latka została przewieziona do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej, a następnie do szpitala dziecięcego w Warszawie. Udzielono jej pomocy medycznej.
Przesłuchane w charakterze świadków osoby mieszkające w pobliżu miejsca zdarzenia podały, że wcześniej nie dochodziło do sytuacji, w których nastąpiłoby zagrożenie ze strony tych konkretnych zwierząt. Właścicielem psów jest mężczyzna wieku 52 lat. Dotychczas nie dostarczył aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie.
Ostatnie szczepienie datowane jest na luty 2024r., ważne do lutego 2025r.
Postępowanie zostało wszczęte w kierunku narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, tj. o czyn z art. 160 §1 k.k.
W celu przeprowadzenia obserwacji psa o zdarzeniu poinformowano Powiatowego Lekarza Weterynarii.
Elżbieta Edyta Łukasiewicz
Rzecznik Prokuratury Okręgowej
w Ostrołęce
zdjęcie poglądowe z Miro z Pixabay
Więcej wiadomości z Mazowsza
Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. BMW wjechało wprost pod szynobus – pasażerka zginęła na miejscu
Pożar w restauracji w Markach. Na miejscu liczne zastępy straży pożarnej.
Ogromny pożar traw i nieużytków. Do akcji ruszył pluton „LAS” z powiatu wołomińskiego
Groźny wypadek trzech pojazdów. Rozbite auta i ranni – droga została całkowicie zablokowana
Pożar na Bielanach. Ogień z traw błyskawicznie przeniósł się na budynek mieszkalny.
Arsenał z czasów wojny odkryty na posesji w Kozłowie. 22-latek zatrzymany przez policję.
Ledwo zdał prawo jazdy, a już je stracił. 18-latek pędził 132 km/h przez obszar zabudowany
Nieznajomość obowiązujących przepisów była dla niego kosztowna
Sprawca ostrzelania budynku szkoły tymczasowo aresztowany – twierdził, że strzelał do gołębi
Dwóch z młotkiem na jednego – błyskawiczna reakcja kryminalnych, sprawcy zatrzymani na gorącym uczynku
Nocny pożar budynku w Fiukałach. Strażacy walczyli z ogniem i gęstym dymem
Dramat podczas wypalania trawy. 50-latek zmarł w szpitalu.
Groźny wypadek na DW 696. Zderzenie osobówek, kierowca BMW trafił do szpitala.
Pijany 39-latek za kierownicą. Wypadek, ranni i 3 miesiące aresztu.

