Marki – Pre-konsultacje projektu uchwały krajobrazowej

Marki - Pre-konsultacje projektu uchwały krajobrazowej

UM  Marki zaprasza do udziału w Pre-konsultacjach projektu tzw. uchwały krajobrazowej czyli w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania na terenie Miasta Marki obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Celem pre-konsultacji jest zebranie opinii i uwag od mieszkańców i przedsiębiorców, które będą służyć do opracowania zapisów projektu uchwały krajobrazowej oraz zapoznania mieszkańców i przedsiębiorców z przedmiotem i problematyką dotyczącą sytuowania reklam, ogrodzeń oraz obiektów małej architektury w mieście.

Termin trwania pre-konsultacji: od 26 listopada do 10 grudnia 2025 r.

  • spotkanie otwarte: 3 grudnia 2025 r. w Szkole Podstawowej nr 4 (MCER) przy ul. Wspólnej 40 w godzinach 16:30 – 19:00.
  • zbieranie uwag: w terminie prowadzenia pre-konsutlacji: od 26 listopada do 10 grudnia 2025 r.
  • publikacja załącznika w postaci projektu uchwały nastąpiła w dniu 26 listopada 2025 roku na www.marki.pl

10 grudnia 2025 r. jest ostatnim dniem zbierania sugestii, opinii i uwag do projektu uchwały reklamowej w ramach pre-konsultacji w następujących formach:

  • papierowo w siedzibie Urzędu Miasta Marki przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego 95 – Kancelaria, pokój nr 13,
  • drogą elektroniczną:

– na adres skrzynki e-PUAP: /53j0jr6ujo/skrytka

– na adres do e-doręczeń: AE:PL-52755-48295-FDUEA-19 

Zachęcamy Państwa do włączenia się w etap pre-konsultacji!

Ważne:

1) Opinie, uwagi i propozycje złożone w trakcie pre-konsultacji nie stanowią uwag rozumianych w oparciu o art. 37b ust. 2 pkt 8 oraz ust. 3 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1130 z późn. zm.), w związku z art. 66 ust. 2 ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1688 z późn. zm.). W związku z tym nie podlegają procedurze sporządzania uchwały reklamowej w rozumieniu powyższej ustawy.

2) Ustawowe opinie i uwagi o których mowa w art. 37b ust. 2 pkt  8 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym będzie można składać w trakcie wyłożenia do publicznego wglądu projektu tzw. „uchwały krajobrazowej”, a także w terminie nie krótszym niż 14 dni od dnia zakończenia okresu wyłożenia. O terminie wyłożenia projektu i zbierania uwag, zostaniecie Państwo poinformowani w późniejszym terminie, w drodze ogłoszenia, które zostanie zamieszczone m.in. w prasie lokalnej, Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Marki i stronie internetowej miasta.

Więcej informacji z Marek

Magazyn kryzysowy w Markach. Nowe zaplecze dla ochrony ludności i obrony cywilnej

Magazyn kryzysowy w Markach. Nowe zaplecze dla ochrony ludności i obrony cywilnej

W odpowiedzi na rosnące zagrożenia związane zarówno z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, jak i sytuacją geopolityczną wschodniej granicy, władze Marek podjęły decyzję o utworzeniu [...]
0 komentarzy
Marki - Zamknięcie parkingu obok urzędu miasta

Marki – Zamknięcie parkingu obok urzędu miasta

W związku z przygotowaniami do Mareckiego Jarmarku Świątecznego jesteśmy zmuszeni zamknąć część parkingu obok ratusza. Dojdzie do tego w czwartek wieczorem (4 grudnia) [...]
0 komentarzy
Marki - Zbiórka dla schroniska na Jarmarku Świątecznym

Marki – Zbiórka dla schroniska na Jarmarku Świątecznym

W najbliższy weekend, 6 i 7 grudnia, w godzinach 14:00-20:00, podczas Jarmarku Świątecznego w Markach odbędzie się zbiórka darów dla psów i kotów [...]
0 komentarzy
Marki - Powiedz o tym komuś

Marki – Powiedz o tym komuś

10 grudnia 2025 r. w godz. 9:00 -16:00 w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym odbędzie się konferencja zatytułowana „Powiedz o tym komuś. 35 lat wsparcia. [...]
0 komentarzy
Marki - Zjazd linowy i ścieżka sprawnościowa

Marki – Zjazd linowy i ścieżka sprawnościowa

Kilka lat temu mieszkańcy Marek zdecydowali o wybudowaniu strefy relaksu-ogrodu zmysłów. Była ta inicjatywa z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Obszar przeznaczony pod rekreację powiększy [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.