Telefon z włączoną funkcją wykrywania wypadków zapoczątkował szereg działań, które zakończyły się zatrzymaniem 18-latki z powiatu sochaczewskiego. Okazało się, że nietrzeźwa kobieta uderzyła pojazdem w drzewo. Straciła prawo jazdy, które miała zaledwie kilka miesięcy.
Dramat na lokalnej drodze. 3-letnie dziecko potrącone przez samochód
Wybuch butli z gazem i pożar domu. Dwie osoby trafiły do szpitala.
Kilka dni temu do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło w Okopach. Operatora numeru alarmowego 112 powiadomił telefon, który miał włączoną funkcję wykrywania wypadków. Na miejsce skierowano patrol Policji.
Na miejscu okazało się, że 18-letnia mieszkanka powiatu sochaczewskiego straciła panowanie nad pojazdem marki Skoda Fabia i uderzyła w drzewo. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że młoda kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli przy niej marihuanę.
Osiemnastolatka została zatrzymana i doprowadzona do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, które posiadała od pół roku. Jak wytrzeźwiała, usłyszała zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków odurzających. Obydwa przestępstwa są zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Kierował Hondą pod wpływem narkotyków. Auto zaparkował… w przejściu podziemnym
Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze!
Sochaczewscy policjanci przypominają, że nie ma przyzwolenia na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Takie zachowanie stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko kierowców i pasażerów, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Wsiadanie za kierownicę po alkoholu może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych, a konsekwencje nie ograniczają się wyłącznie do odpowiedzialności karnej.
st. asp. Agnieszka Dzik / Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Rozpędzonym quadem ruszył na policjanta. 46-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza
Zderzenie osobówki z TIR-em w Mławie. Sygnalizacja nie działała, kobieta trafiła do szpitala
11 uszkodzonych elewacji bloków. Ostrołęccy kryminalni szybko zatrzymali sprawców zniszczenia mienia
Pracowity weekend strażaków z Sochaczewa. 13 interwencji, pożary aut, wypadki i ciężarówka w rowie
Policjant po służbie jako pierwszy na miejscu wypadku w Sokolnikach Suchych
10 wypadków i 35 nietrzeźwych kierowców. Niebezpieczny weekend na drogach Mazowsza
Nieletni na quadzie, pijany kierowca BMW i nietrzeźwy za kierownicą Audi – intensywny weekend przysuskich policjantów
Nietrzeźwy 18-latek dachował Oplem. Stracił prawo jazdy
Z siekierą groził sąsiadowi śmiercią i podpaleniem. 60-latek trafił do aresztu
Kradzież, mefedron i… rasowy królik. 19-latka z Legionowa wpadła w ręce mundurowych
Tragiczny wypadek w Nowej Małej Wsi. Ford uderzył w drzewo, 48-letnia kobieta nie żyje
20 tysięcy ton niebezpiecznych odpadów w Wołominie. Potrzeba około 200 mln zł i pilnych decyzji
500-lecie włączenia Mazowsza do Królestwa Polskiego. Nagrody dla uczniów i nauczycieli
Dachowanie na drodze Jabłonna Lacka–Gródek. Jedna osoba była uwięziona we wraku

