Policjanci z mokotowskiego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o pobicie 16-latka na jednej ze stacji metra. Sprawca zaatakował nastolatka, uderzając go w tył głowy, a następnie kopiąc leżącego na ziemi chłopaka. Dzięki natychmiastowym i skoordynowanym działaniom funkcjonariuszy szybko ustalono jego tożsamość i doprowadzono do zatrzymania. Mężczyzna usłyszał zarzuty.
Do zdarzenia doszło wieczorem na jednej ze stacji metra na Mokotowie. 16-latek, stojący przy biletomacie, został nagle zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę. Napastnik najpierw uderzył go w tył głowy, powodując upadek, a następnie zadawał kolejne ciosy, kopiąc chłopaka w okolice twarzy. Poszkodowany trafił do szpitala, natomiast sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. O całej sytuacji policjantów powiadomili świadkowie.
Funkcjonariusze od razu podjęli intensywne czynności. Zabezpieczyli dokumentację medyczną, szczegółowo przeanalizowali zapisy monitoringu oraz przeprowadzili szereg ustaleń operacyjnych. Zebrany materiał dowodowy potwierdził relacje pokrzywdzonego i świadków. Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu policjantów szybko wytypowano sprawcę – okazał się nim 40-letni mieszkaniec dzielnicy, wcześniej notowany za przestępstwa.
Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego. Zgromadzony materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów, gdzie podejrzany usłyszał zarzut spowodowania naruszenia czynności narządu ciała. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, która może zostać zaostrzona z uwagi na chuligański charakter czynu.
Prokuratura nie przychyliła się do wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym. Po wykonaniu czynności procesowych mężczyzna został zwolniony do domu.
Sprawa pozostaje pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów.
asp. szt. Marta Haberska/ks / Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Porzucone szczenięta w lesie. Na pomoc ruszyli dzielnicowi
Brutalny atak w metrze na Mokotowie! 40-latek pobił 16-latka [wideo]
Uciekał przed kontrolą, by „napić się piwa” na oczach policjantów. 33-latek zatrzymany przez otwockich policjantów
Wypadek na ul. Warszawskiej, dwie nastolatki potrącone na przejściu
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji – miał ponad 3 promile alkoholu
Zderzenie z łosiem w Czarnowie – kierowca miał dużo szczęścia. Kolejny przykład pokazuje, jak niebezpieczne może być zderzenie z dziką zwierzyną
Kolejne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierującego
Zaskoczona zatrzymaniem. Odpowie za kradzież roweru
Dramatyczna akcja ratunkowa w Sieczychach. Zderzenie dwóch aut i LPR na miejscu
Rozwady: 11-latek potrącony przez auto. Dziecko trafiło do szpitala.
Silny wiatr łamał drzewa w Ząbkach. Strażacy interweniowali dwukrotnie jednego dnia
Tramwaj kontra Volvo w Warszawie. Kluczowi świadkowie poszukiwani
„Kobra” likwiduje kolejną dziuplę samochodową w powiecie wołomińskim, po 20 zarzutów paserstwa pojazdów dla 2 zatrzymanych
Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku

