Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu przez otwocką drogówkę. 57-letni obywatel Ukrainy nie dość, że wsiadł za kierownicę Renault pod wpływem alkoholu, to jeszcze próbował przekupić interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna położył na stole 4 400 złotych w zamian za „zapomnienie” o sprawie. Teraz odpowie zarówno za jazdę w stanie nietrzeźwości, jak i za przestępstwo korupcyjne. Decyzją prokuratora został objęty dozorem Policji.
Do zdarzenia doszło na terenie gminy Kołbiel, gdzie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku prowadzili cykliczne działania pod hasłem „Trzeźwość”. Ich głównym celem jest eliminowanie z dróg tych, którzy wsiadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości i zagrażają życiu i zdrowiu innych uczestników ruchu.
W trakcie działań mundurowi wytypowali do kontroli pojazd marki Renault. Jak się szybko okazało, intuicja i czujne oko policjanta po raz kolejny nie zawiodły. Od siedzącego za kierownicą 57-letniego obywatela Ukrainy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.
Był to jednak dopiero początek poważnych kłopotów, które 57-latek sam na siebie sprowadził.
Podczas wykonywania przez policjantów dalszych czynności służbowych, mężczyzna złożył policjantom propozycję korzyści majątkowej. W zamian za odstąpienie od dalszych czynności i puszczenie go wolno.
Mundurowi natychmiast przerwali tę dyskusję i stanowczo wytłumaczyli mężczyźnie, że taka propozycja wyczerpuje znamiona kolejnego, bardzo poważnego przestępstwa. Obywatel Ukrainy był jednak głuchy na słowa funkcjonariuszy. Chwilę później wyjął z kieszeni 4 400 złotych i położył pieniądze na stole, próbując wręczyć je policjantom.
Reakcja stróżów prawa mogła być tylko jedna. 57-latek został natychmiast poinformowany, że właśnie popełnił przestępstwo o charakterze korupcyjnym, a zabezpieczone pieniądze stanowią dowód w sprawie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do celi w otwockiej komendzie.
Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Otwocku. Prokurator przedstawił zatrzymanemu dwa zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną.
Wobec 57-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
podkom. Patryk Domarecki, ego
tekst i zdjęcia Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Blisko 130 kg krajanki tytoniowej zabezpieczone
Fałszywe prawo jazdy ujawnione podczas kontroli drogowej
Szybko zapomniał o swojej deklaracji
Ponad promil alkoholu i próba wręczenia 4 400 złotych łapówki – 57-latek w rękach policjantów
Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-latek.
19 wypadków na drogach Mazowsza w miniony weekend. 22 osoby ranne, 40 nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu
Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu w Sokołowie Podlaskim
Wypadek na DK57 w miejscowości Głódki
Gdy alkohol za kierownicą przejmuje kontrolę – niebezpieczna jazda z 2 promilami zakończona kolizją
Zdarzenie z udziałem motocyklisty – apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów
Poszukiwany był zarówno 46-latek jak i użytkowane przez niego auto
Groźna kolizja na ul. Płockiej. Sprawca miał 3,5 promila
Straż Ochrony Kolei ostrzega przed trainsurfingiem
Mazowiecka Grupa SPEED podsumowała tydzień działań na drogach regionu

