Przez Amerykę na Mistrzostwa Świata

Dnia 31 stycznia w Los Angeles zostały rozegrane Mistrzostwa Ameryk 2010. Zawody te wygrał podopieczny Tomka Lenkiewicza, Patryk Kostrzewa. Karateka z Radzymińskiego Klubu Karate wywalczył sobie możliwość startu w Mistrzostwach Świata.

Jakiś czas temu pisaliśmy o sukcesie Edyty Parys w X Mistrzostwach Polski Seniorów Open i Kata Karate Kyokushin, które zostały rozegrane w Lublinie. Tym razem mamy przyjemność pisać o sukcesie innego reprezentanta Radzymińskiego Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin. Podopieczny senseia Tomasza Lenkiewicza, Patryk Kostrzewa wystartował w Mistrzostwach Ameryk 2010 w Los Angeles i zajął I miejsce. W zawodach tych wzięło udział 140 zawodników w poszczególnych kategoriach. Patryk w swojej kategorii wygrał wszystkie z czterech walk, tym samym wywalczył sobie możliwość startu w finale. Tam spotkał się z reprezentantem Japonii, którego również pokonał.

Z takiego obrotu wydarzeń niezmiernie zadowolony jest trener młodego karateki.

? Wspaniale ułożyły się te zawody. Patryk wygrał wszystkie swoje walki i zdobył tytuł mistrzowski. Dzięki temu zwycięstwu może wystartować w zbliżających się Mistrzostwach Świata ? mówi Tomasz Lenkiewicz.

Aktualnie Patryk Kostrzewa znajduje się na zgrupowaniu treningowym z resztą karateków radzymińskiego klubu. Tam zawodnicy przygotowują się do nadchodzących Mistrzostw Polski a zwycięzca zawodów z Los Angeles do startu w Mistrzostwach Świata. Wspomniane Mistrzostwa zostaną rozegrane w kwietniu w Tokyo.

Swojego zwycięstwa Patryk nie zawdzięcza jedynie szczęśliwemu trafowi, choć nie mam wątpliwości, że szczęście mu sprzyjało. Na obecną formę pracuje on już od 12 lat. Na swoim koncie ma również inne znaczące osiągnięcia. Między innymi wygrał Mistrzostwa Powiatu, Mazowsza oraz Mistrzostwa Polski. Brał również udział w Mistrzostwach Europy, które to mistrzostwa odbywały się w Paryżu. Teraz stoi przed kolejnym wyzwaniem. Mam nadzieję że w kwietniu będę mógł napisać o sukcesie Patryka na zawodach w Tokyo.