Od 2018 roku UM Wołomin współpracuje z Fundacją Liderzy Przemian (aktywny link do strony Fundacji), która w ramach programu Study Tours to Poland organizuje wizyty studyjne w Polsce dla studentów i profesjonalistów z krajów Europy Wschodniej.
Wizyty służą poznaniu Polski i wymianie doświadczeń w zakresie demokratycznych i wolnorynkowych przemian, budowania państwa prawa, wzmacniania społeczności lokalnych i inicjatyw obywatelskich. Study Tours to Poland jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, który powstał w 2004 roku w ramach Programu ?Przemiany w Regionie? ? RITA, realizowanym od 2000 roku przez Fundację Edukacja dla Demokracji. W latach 2007-2016 koordynatorem STP było Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z Wrocławia.
Wołomin, jako miasto dobrych praktyk (!) gościł już grupy z Ukrainy i Rosji . W tym roku, w związku z niemożnością zorganizowania kolejnej wizyty z powodu pandemicznych obostrzeń postanowiliśmy skorzystać z propozycji naszych partnerów nakręcenia materiału filmowego poświęconego kwestii działań społecznych realizowanych w gminie. Film będzie częścią serii poświęconej działaniu polskich samorządów w zakresie opieki społecznej i aktywizacji lokalnej społeczności.
Ponieważ w naszym mieście dzieje się dużo, a do dyspozycji mamy tylko dwadzieścia minut (po montażu) materiału filmowego musieliśmy naprawdę skompresować działania. Odwiedziliśmy miedzy innymi Przystań Lokalnych Inicjatyw, Osiedlowe Biuro Pracy, Dzienny Dom Senior + oraz Wypożyczalnię sprzętu wspomagającego i pielęgnacyjnego Wigor ++. – informuje UM Wołomin
Więcej informacji z Wołomina
Wołomin – Dobry start dla najmłodszych – wsparcie rozwoju dzieci w gminie Wołomin
Wołomin – Warsztaty dla uczniów w ramach projektu „Szkoła przyjazna klimatowi 2.0”
Wołomin – Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
23-latka zatrzymana za jazdę na podwójnym gazie
Wołomin – Sprzątanie Lipinek z Młodzieżową Radą Miasta!
Wołomin – Zasady naboru do oddziału specjalnego na rok szkolny 2026/2027
Wizyta studyjna wołomińskiego Komitetu Rewitalizacji
44 litry krwi zebrane w zeszłym roku w Galerii Wołomin. Czy w tym roku pobijemy rekord?
Wołomin: Dwie osoby zatrzymane z narkotykami. Grozi im więzienie
